WYTŁUMACZ MI DLACZEGO… 365 prostych odpowiedzi na trudne pytania

Wydawnictwo: Debit
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dagmara

Dlaczego Ziemia jest okrągła? W tej książce znajdziesz odpowiedź na to i wiele podobnych pytań. Pytania dotyczą różnych dziedzin, między innymi geografii, sportu, kultury, ekologii, niewiarygodnych rekordów i nadzwyczajnych obiektów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,list,924,wyt...(?)

kiedymamaniespi | 2015-06-05

W książce Wytłumacz mi dlaczego wydawnictwa Debit znajdziecie aż 365 prostych odpowiedzi na trudne pytania takie jak: Dlaczego kury amerykańskie znoszą głównie białe jaja? Która wyspa jest największa na świecie? Dlaczego mówi się, że w Indiach krowy są święte? Skąd się wzięła nazwa Chin? Przyznam szczerze, że sama nie znałam odpowiedzi na niektóre pytania i byłam nimi bardzo zaskoczona. ;)
Poznawanie świata za pomocą pytań i odpowiedzi to świetne rozwiązanie dla małych, ciekawskich i głodnych wiedzy dzieci. Teksty są krótkie i dla urozmaicenia pisane wieloma czcionkami. Przy każdej ciekawostce znajduje się ilustracja, niejednokrotnie dość zabawna. Odpowiedzi na pytanie napisane są prostym i zrozumiałym językiem.
Moim zdaniem jest to świetna pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej rodziny. Nie dość, że dzięki niej będziemy spędzać wspólnie więcej czasu w rodzinnym gronie to jeszcze w rewelacyjny sposób łączy ona naukę z zabawą.
Pełna recenzja na...