Berserk #4

Cykl: Berserk (tom 4)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy

Guts, dziecko zrodzone z wiszących zwłok, wiedzie ciężkie życie wśród najemników. Ból, upokorzenie
i brutalna rzeczywistość sprawiają, iż wyrasta on na zdolnego, ale i wyjątkowo bezwzględnego wojownika. Pewnego dnia los krzyżuje jego ścieżki z młodym dowódcą Drużyny Sokoła – Griffithem. Czy pomimo swych traumatycznych doświadczeń Guts zdoła jeszcze komukolwiek zaufać?

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Tomik trzeci został zakończony w najgorszym momencie, więc należało szybko go nadrobić. Niestety sytuacja, w której znalazł się mały Guts była tragiczna. Czy dziecko mogło wyjść z tego cało?

Kolejny tom opowiadający o historii Gutsa, który pokazuje, dlaczego zachowuje się jak palant w teraźniejszości. Czy wszystkie zdarzenia, jakie miały miejsce w jego okrutnej przeszłości, w pełni go usprawiedliwiają?

Już jako dziecko musiał nauczyć się walczyć, żyjąc wśród najemników. Żeby przetrwać musiał "zarobić na siebie" robiąc rzeczy, których niekoniecznie chciał. Już od małego stal była jego przyjacielem.

Gdy pewnej nocy sprawy przybierają niespodziewany obrót, zastanawiałam się, ile ten biedny chłopak jeszcze zniesie. Całe życie pod górkę, z czasem jest tylko gorzej. Czy kiedykolwiek będzie mu dane zaznaczać choć odrobiny szczęścia?

Cóż, łatwy w nawiązywaniu kontaktów to on nie jest. To typ samotnika, którego pewne osoby usilnie nie chcą zostawić samego na zatracenie w mroku. Silny i...

kondzix666 | 2017-09-13
Na półkach: Przeczytane, Mangi

W przeciwieństwie do poprzednich części, w tej nie było elementów fantastycznych, które tak bardzo lubię. Ale i tak bardzo fajnie się to czyta. Czwarty tom jest całkowicie poświęcony dzieciństwie głównego bohatera.

Od tego tomu tak naprawdę zaczyna się Berserk.