Elementy rachunkowości

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Książka w jasny i przystępny sposób wprowadza Czytelnika w zawile meandry funkcjonowania i organizacji rachunkowości w firmie. zawiera objaśnienia podstawowych zasad księgowości i sprawozdawczości finansowej, wskazuje najważniejsze aspekty kontroli finansowej, uzasadnia potrzebę szczegółowej inwentaryzacji, syntetycznie ujmuje obowiązki kierowników przedsiębiorstw wynikające z ustawy o rachunkowości. Publikacje polecamy każdemu, kto w swojej działalności zawodowej ma kontakt z rachunkowością, a nie jest specjalistą w tej dziedzinie lub pragnie zaktualizować czy usystematyzować dotychczasową wiedzę, a zwłaszcza menedżerom i decydentom z różnych szczebli zarządzania nie związanych z finansami. Będzie ona również cenną pomocą dla studentów, słuchaczy kursów menedżerskich i finansowo-księgowych.