MiniPodręcznik żeglarza

Wydawnictwo: Wielki Błękit
hobby

Minipodręcznik jest przeznaczony dla żeglarzy. zawarty w nim materiał odpowiada programowi pozwalającemu na bezpieczne i skuteczne uprawianie żeglarstwa na wodach śródlądowych, a także w pasie morza do dwóch mil morskich od brzegu. Układ podręcznika i jego forma edytorska są przyjazne czytelnikowi. W równoległej do tekstu szpalcie zamieszczone są liczne ilustracje, co ułatwia równoczesne śledzenie rysunku i jego opisu. Wszystkie rysunki są barwne, co ułatwia ich zrozumienie. Logiczny układ treści poparty jest jasnym i przejrzystym tokiem narracji, żółte tło podkreśla najistotniejsze fragmenty tekstu oraz rozdziały i podrozdziały tworzą tzw. żywą paginę górnego marginesu co daje nową jakość tej edycji, nowatorską na rynku podręczników. Tekst jest lapidarny i adekwatny do zawartej tematyki podręcznika. Książka podzielona jest na siedem dni z podziałem na partie materiału do opanowania w każdym z nich. Generalnie książka zawiera następujące działy ujęte w grupy tematyczne: Bezpieczeństwo, Etykieta jachtowa, Meteorologia w pigułce, Hipotermia, Reanimacja, Kadłub, takielunek oraz osprzęt, Czynności podstawowe, Teoria żeglowania w pigułce, Teoria manewrowania, Pływanie pod silnikiem, Przepisy i prawo drogi, podstawowe zagadnienia z locji śródlądowej, oraz informacje o popularnych jachtach kabinowych wraz z ich sylwetkam. Autor podręcznika Franciszek HABER a absolwent Politechniki śląskiej w Gliwicach (1969), studiów podyplomowych o profilu pedagogicznym i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, jachtowy i motorowy kapitan żeglugi wielkiej. Literat. Legendarny już dzisiaj szef szkoły żeglarstwa akademickiego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa aAlmatura w Giżycku. Wśród przyjaciół nazywany anajwiększym poetą wśród kapitanów, największym kapitanem wśród poetówa. Jest podróżnikiem i aobywatelem świataa. Pływał w Kanadyjskiej Szkole pod Żaglami przemierzając Pacyfik oraz morza Dalekiego Wschodu, należy do elitarnego Bractwa Kaphornowców, Bractwa zawiszaków, jest jednym z kapitanów harcerskiego żaglowca azawisza Czarnya.

Khayman00 | 2013-10-09
Na półkach: A: Posiadam, Przeczytane