Ilustrowany leksykon pisarzy i poetów polskich

Wydawnictwo: ADAMUS
historyczna

Ciekawy, albumowy przewodnik po literaturze polskiej wszystkich okresów ? od średniowiecza po współczesność. Porywająca lektura przez 100 rozdziałów poświęconych najważniejszym pisarzom i poetom polskim ? od Galla Anonima poprzez Kochanowskiego, Krasickiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Asnyka, Tuwima po pisarzy współczesnych, takich jak Miłosz, Szymborska czy Lem. Znalazły się tu znane i mniej znane fakty z życia każdej z postaci, w zajmujący sposób została zaprezentowana pokrótce ich twórczość, a żywy, barwny język oraz liczne anegdoty i ciekawostki sprawiają, że książkę czyta się niemal jak powieść obyczajową.

| 2012-12-10

Dużo ciekawostek, przystępne biografie, wymienione najważniejsze dzieła. Cieszę się, że książka znajduje się w mojej domowej biblioteczce. Często z niej korzystam.

| 2013-03-12
Lilai | 2013-01-06