2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Maya

źródło okładki: wyd. Lektorklett

kropka75 | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Książki dla dzieci mają to do siebie, że trzeba być mocno skupionym na tym co i do kogo się pisze.
Książka zawiera dużo małych, ale ważnych bubelków, które absolutnie mnie zraziły.

Przykład: strona o Skandynawii.
Zdanie o Norwegii, parę obrazków, coś o Finlandii i nagle bum - jakiś tekst o Danii, a parę cm w prawo Islandia. o_O Chyba czegoś nie ogarniam na mapie świata, bo pierwsze słyszę, by na Skandynawię składały się takie kraje.

Przykład: strona o Londynie i Paryżu. Dwa ogromne miasta oddalone o dłuższą chwilę jazdy pociągiem. Tekst o jednym i drugim. A gdzie informacja, że to stolice takich a takich krajów?
Obok coś o Wielkiej Brytanii, ale co się na nią składa to już nie wiadomo.

Przykład: tekst o krajach Beneluxu.
Wymieniony jeden, drugi kraj, a na dole tekst o krainie geograficznej czy historycznej i zero informacji, że nie mówimy o kolejnym kraju.

I tak co strona...
Dziecko może nieźle zdurnieć od tej lektury.
Niebezpieczne mocno, zwłaszcza jeśli pociecha...