zdrowie, medycyna
agathe

Produkcja preparatów leczniczych jest procesem składającym się z wielu etapów, wśród których pierwszym jest z reguły otrzymanie dobrej jakości wyjściowych surowców farmaceutycznych. Działem, który zajmuje się przygotowaniem półproduktów dla sporządzanych w aptece leków recepturowych i wielu leków gotowych jest preparatyka galenowa. Umożliwia ona otrzymanie całego szeregu postaci galenowych, które w dalszym etapie są wykorzystywane do produkcji leków.

Wymogi jakościowe oraz sposoby przygotowania wielu preparatów galenowych opisano w różnym zakresie w kolejnych wydaniach Farmakopei Polskiej. Informacje o specyfikach niewymienionych we wspomnianej publikacji, a używanych w produkcji leków, znalazły się w niniejszej książce.

Podręcznik jest skierowany do techników farmaceutycznych i studentów farmacji starszych lat studiów, ale będzie również przydatny dla farmaceutów pracujących w aptekach i w przemyśle. Umożliwia bowiem znalezienie danych znajdujących się w różnych, czasem trudno dostępnych, wydawnictwach farmaceutycznych. Jego wartość podnosi również fakt, że informacje, które się tutaj znajdują są oparte w dużym stopniu na obowiązującym od stycznia b.r. VIII wydaniu Farmakopei Polskiej.

źródło opisu: http://pzwl.pl/Preparaty-galenowe,4930786,p.html

źródło okładki: http://pzwl.pl/Preparaty-galenowe,4930786,p.html