Psychologia zachowań konsumenckich

GreenGirl23

Książka ta wprowadza nas w świat zachowań konsumentów, wyjaśnia poznawcze, motywacyjne i emocjonalne procesy leżące u ich podstaw oraz przybliża zasady konstruowania reklam. Uczy wykorzystywania zjawisk psychologicznych w strategiach marketingowych, w procesie segmentacji rynku i w trakcie tworzenia wizerunku firmy. Jej autorzy, w sposób przystępny i zrozumiały, także dla osób nieposiadających wykształcenia psychologicznego, przedstawiają wiedzę z zakresu podejmowania decyzji i psychologii ekonomicznej, znakomicie łącząc je z najnowszymi badaniami zachowań konsumenckich.

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/837/tytul/p...(?)

źródło okładki: http://img641.imageshack.us/img641/6083/psychologiazachowankons.jpg

Bardzo dobry przykład książki świetnie zorganizowanej merytorycznie, logicznie i stylistycznie. Autorzy podejmują wiele wątków z zakresu szeroko pojętej konsumpcji, skupiając się głównie motywach zachowań konsumentów oraz perswazyjnych sztuczkach marketingowców. Dla każdego zainteresowanego tematyką, jest to godna polecenia praca - zarówno dla osób raczkujących w opisywanych wątkach jak i tych bardziej zaawansowanych. A w sumie to chyba książka dla wszystkich - któż nie chciałby lepiej rozumieć samego siebie, a przy tym wyłapywać subtelne machinacje, by zaoszczędzić trochę grosza i honoru?

Eliza | 2014-12-05

Bardzo dobra książka. W zrozumiały sposób przybliża nasze wybory konsumenckie. Nie tylko dla uczących się psychologii biznesu, polecam wszystkim którzy po wyjściu ze sklepu zastanawiają się nad słusznością swoich wyborów.

Usmiech_Niebios | 2018-02-23
cardamo | 2017-08-27