Bird. The Definitive Visual Guide
ptaki, encyklopedia, zwierzęta
flora i fauna
MrGwyn

Ptaki pojawiły się na ziemi w tym samym czasie, co dinozaury i wkrótce stały się jedną z najbardziej zróżnicowanych i odnoszących największe sukcesy ewolucyjne grup zwierząt. Ich wygląd, zachowania i mistrzowskie opanowanie umiejętności lotu uczyniły z nich obiekt zainteresowania milionów ludzi. Ta wyjątkowa encyklopedia ukazuje ptaki w ich naturalnych środowiskach na całej kuli ziemskiej,...

Ta wyjątkowa encyklopedia ukazuje ptaki w ich naturalnych środowiskach na całej kuli ziemskiej, przedstawiając z najdrobniejszymi szczegółami wygląd, zachowania i tryb życia poszczególnych gatunków. Ujawnia ogromną różnorodność, złożoność i niezwykłe piękno ptasiego świata - od maleńkiego koliberka hawańskiego do olbrzymiego albatrosa wędrownego, od bajecznie kolorowych mieszkańców wilgotnych lasów równikowych przez stada pingwinów i małpożerne orły do dziwnych nielotnych papug.
Jest znakomitym przewodnikiem i źródłem informacji dla osób pasjonujących się tymi fascynującymi stworzeniami.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie