historia

Wyidealizowany przez propagandę i szkołę obraz władzy radzieckiej sprawił, że pod koniec lat osiemdziesiątych większość Białorusinów z niedowierzaniem przyjęła doniesienia prasowe o stalinowskim ludobójstwie, o świadomym niszczeniu języka i kultury białoruskiej przez komunistycznych bohaterów, których imionami nazywano ulice, fabryki, kołchozy. Krytyka komunizmu po 1990 roku dla milionów ludzi radzieckich była dezawuowaniem dorobku ich życia.

archiwista_cyklista | 2015-09-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2015

Książka ku przestrodze. I pocieszeniu, że u nas (od Talinna po Tbilisi) aż tak źle się nie stało.

lstas | 2016-07-17
RybazCK | 2014-10-19