Konflikty zbrojne we współczesnej Afryce. Stan obecny na tle

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
837322212X
historyczna

Niniejsza publikacja jest próbą kompleksowego spojrzenia na przyczyny, przebieg i skutki różnych konfliktów afrykańskich wewnętrznych, dwustronnych, wielostronnych . Nie doczekały się one, zwłaszcza dla lat ., całościowego opracowania. Warto im, jak również problemom społeczno gospodarczym Afryki u progu XXI wieku, w okresie kształtowania się nowego ładu międzynarodowego, poświęcić szczególną uwagę, ponieważ zdaniem autora, będą one miały rosnący wpływ na główny nurt wydarzeń międzynarodowych.

John Kolańczyk | 2015-04-15
PinkiePie | 2012-01-20