Książka Roku 2018
historia
Ivomir

Homines et societas - czasy Piastów i Jagiellonów. Studia historyczne ofiarowane Antoniemu Gąsiorowskiemu w sześćdziesiątą piątą rocznicę urodzin. Tom, będący rodzajem księgi pamiątkowej, zawiera 45 studiów źródłowych dotyczących historii głównie Polski, a częściowo także państw sąsiednich w czasach dynastii Piastów (X-XIV wiek) i Jagiellonów (XIV-XVI wiek). Artykuły dotyczą: początków...

Tom, będący rodzajem księgi pamiątkowej, zawiera 45 studiów źródłowych dotyczących historii głównie Polski, a częściowo także państw sąsiednich w czasach dynastii Piastów (X-XIV wiek) i Jagiellonów (XIV-XVI wiek). Artykuły dotyczą: początków państwa polskiego, osadnictwa i rolnictwa, genealogii i biografii poszczególnych postaci, problemów odnoszących się do formy władzy, duchowieństwa, piśmiennictwa i jego roli.
Szczególne miejsce zajmuje w nich przeszłość Poznania i Wielkopolski.

| 2015-07-22
lother | 2017-10-06