Gotowanie. Zdrowo, tanio, smacznie.

Okładka książki Gotowanie. Zdrowo, tanio, smacznie. Arnold Zabert
Okładka książki Gotowanie. Zdrowo, tanio, smacznie.
Arnold Zabert Wydawnictwo: Świat Książki kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Die neue grosse Schule
Świat Książki
1994-01-01
1994-01-01
Anna Rosłan
Przepisy kulinarne książka kucharska

Co za cudowna książka! Na przepisy nawet nie spojrzałem, choć jest ich dobre dwa tysiące, może się więc wydawać dziwne, jak książka kucharska może zachwycić czytelnika nawet bez patrzenia w przepisy? Ooo, ta pozycja ma do zaoferowania znacznie więcej!

Po pierwsze - zdjęcia. Tysiąc apetycznie wyglądających, kolorowych zdjęć, czasami małych, czasami wielkich aż na dwie strony, cieszą wzrok i pogłębiają zrozumienie lektury. Druga sprawa - wstęp. Oto pozycja, którą powinien zgłębić każdy pragnący dowiedzieć się czegoś o tajnikach kuchni, bądź też samemu spróbować coś przygotować. pierwsze kilkadziesiąt (albo i więcej) stron przeznaczonych zostało na wprowadzenie do kuchni i pomoc w odnalezieniu się w niej.

Jest tu wszystko, bądź prawie wszystko (nie wiem, w sumie nie znam się na kulinariach) co może być pomocne w organizowaniu zarówno miejsca pracy, jak i wystawnej uczty. Odpowiednie układanie sztućców, dobór szkła do konkretnych alkoholi, sprzęt przydatny i konieczny dla każdego gospodarza, a wszystko okraszone pięknym językiem.

Właśnie - język! Po tym można rozpoznać pasjonata - z jakim zaangażowaniem i rozmiłowaniem opowiada o swoich zainteresowaniach. Autor książki jest wedle tych definicji prawdziwym wielbicielem jedzenia, kulinariów i przede wszystkim (o czym on sam nie jeden raz wspomina) o radości, jaką daje dzielenie się z kimś dobrem. Zasada przez żołądek do serca działa tutaj w stu procentach! Mam nadzieję, że owe dzieło odbierzecie choć troszkę podobnie jak ja - z zaangażowaniem i podziwem, bo praca została tu wykonana solidnie.

To właśnie forma wypowiedzi czyni z tej książki bądź co bądź kucharskiej wyborną lekturę, z opisami i zachętami skupionymi w przesłanie - Warto Gotować - To Zdrowe, Łatwe i Przyjemne. Zwłaszcza przyjemne!

rewelacja to za mało powiedziane. Piękne zdjęcia doskonałe opisy potraw z uwzględnieniem poszczególnych posiłków w ciągu dnia. Można się spodziewać iż każda potrawa wyjdzie doskonale mając na uwadze dokładnie przedstawione kroki działania.

• Historia codzienności
  • Kulinarne
  • Kulinaria
  • Kulinarne
  • Nowe
  • MA MIEJSCE NA MOJEJ PÓŁCE
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Gotowanie. Zdrowo, tanio, smacznie.