Moja zimna wojna

Seria: Galeria
8373196374

Opowieść o profesorze Johnie Delano specjalizującym się w studiach nad zimną wojną. Szereg dramatycznych wyrażeń zmusza go, by powrócił pamięcią do czasów swego dzieciństwa zimnowojennych Stanów Zjednoczonych: antykomunistycznych filmów, programów telewizyjnych i komiksów oraz zabójstwa J. F. Kennedy`ego. Profesor stopniowo uświadamia sobie, że przy wyborze kariery naukowej był powodowany nieświadomym unikaniem konfrontacji z problemami emocjonalnymi z dzieciństwa. Patrząc na swoje przegrane życie prywatne zaczyna rozumieć, że uciekł w naukowe dywagacje nad zimną wojną intelektualne origami po to, by nie musieć mierzyć się z tym okresem i dokonywać jego rozrachunku w życiu osobistym. W końcowych sekwencjach książki profesor staje przed szansą dokonania rozrachunku swojej własnej zimnej wojny.

Rachatłukum | 2015-07-20
Przeczytana: grudzień 2014