Co to są sepulki? Wszystko o Lemie

Wydawnictwo: Znak
sepulki, Lem

Gdzie można znaleźć komiksową adaptację Powrotu z gwiazd? Jakie były losy ekranizacji powieści Lema? Jak pisarz wykorzystał "organ Kurii Książęco-Metropolitalnej" do "uwodzenia panienek"? Czy kosmonauci powinni się zwracać do siebie "towarzyszu"? Dlaczego Philip K. Dick napisał na Lema donos do FBI? Co powinno znaleźć się na półce każdego fana Lema? I wreszcie: co to są sepulki? Odpowiedź na te i wiele innych pytań przynosi książka Wojciecha Orlińskiego, która jest pierwszym przewodnikiem po życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Informacje o dziełach Lema i ich losach, adaptacjach filmowych, najważniejszych poglądach i przekonaniach oraz o przyjaciołach i wrogach składają się na ten wciągający i dowcipnie napisany leksykon. W książce - obok reprodukcji okładek zagranicznych wydań i archiwalnych fotografii - nie zabrakło kultowych ilustracji Daniela Mroza i rysunków samego Lema. Obowiązkowa lektura dla wszystkich wielbicieli twórczości autora Solaris.

Tomasz Pindel | 2012-05-22

Lem jest wspaniały, wiadomo. A to jest naprawdę wspaniała ksiażka o Lemie. Adresowana do czytelników, co to jakieś pojęcie o Autorze mają, ale bynajmniej nie trzeba być ekspertem. I zabawna!

Lil | 2010-10-17

Szczerze mówiąc nie rozumiem tak niskich ocen. Książka nie jest oczywiście biografią ani analizą krytycznoliteracką (tych proszę szukać w posłowiach pióra Jerzego Jarzębskiego :)), bo nie miała niczym takim być, a podtytuł "wszystko o Lemie" jest tyleż mylący, co przewrotny. To mini-kompendium, żartobliwe, wybiórcze, napisane przez lemofila dla lemofilów. :)

arkadii | 2014-12-07

Z pozdrowieniami dla Lemofili :) Leksykon bardzo wzbogaca interpretacje ksiazek Lema.

Heros | 2012-11-20

Kompendium wiedzy o twórczości Stanisława Lema. Must have dla każdego fana.

kimnesobie | 2016-11-23
Ravenrot | 2016-11-21