Wyzwanie czytelnicze LC

Kubuś idzie do przedszkola

Tłumaczenie: Ksenia Zawanowska
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Giacomino va alla scuola materna
literatura hiszpańska
BiG_m

Dzisiaj pierwszy dzień Kubusia w przedszkolu. Chłopiec jest ciekawy, jak to będzie, a jednocześnie trochę się boi.Dlaczego musi iść do przedszkola?! Mama mówi, że są tam nowe zabawki! A jeśli zapomni i po niego nie przyjdzie!? To pierwsza książka na polskim rynku inspirowana ideą Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Pokazuje ona jak budować między rodzicami i dziećmi bliskość i...

To pierwsza książka na polskim rynku inspirowana ideą Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Pokazuje ona jak budować między rodzicami i dziećmi bliskość i zaufanie, fundamenty pomagające przezwyciężyć największe pułapki dorastania. Książka przeznaczona jest dla rodziców, którzy chcieliby się dowiedzieć jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach, na przykład kiedy maluch idzie do przedszkola.
Co jest przyczyną trudnych zachowań dzieci? Czy istnieją jakieś magiczne słowa, które prowadzą prosto do dziecięcego serca?
wiek: 3+

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

katecz | 2015-06-01
Przeczytana: 2008 rok

Nam nie do końca przypadła do gustu, ale wtedy, gdy ją czytaliśmy miałam akurat znikome pojęcie o Porozumieniu bez przemocy. A szkoda, bo umiałabym może lepiej wykorzystać tą książkę. Tej drugiej części o uczuciach synek w rezultacie wtedy nie zrozumiał i nie chciał w ogóle wracać do tej książki. Tak sobie więc przeleżała u nas bezczynnie w biblioteczce.

W temacie "Ide pierwszy raz do przedszkola" dobre sa pozycje: Paluszki - R.Piatkowskiej i Lulaki.

Dorota | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015

O uczuciach tych negatywnych i pozytywnych - rozmowa o tym. Moja dwulatka stwierdziła, że boi się niektórych rysunków...

SoyIza | 2016-10-17
Przeczytana: 03 marca 2016