Bajka Dla Jana Pawła Ii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Cywilizacja Miłości

Jest to opowieść, która zmieniła losy ludzi żyjących na całej Planecie ziemia. świat stał się pełen dobrobytu i wzajemnej życzliwości, przytulony do jednego wielkiego serca a jak do ogromnego pieca, rozgrzanego przez miłującego Boga. Od tego czasu nie sposób zapomnieć wspaniałej historii, w której można odnaleźć troskę o wszystkich ludzi na całej ziemi. Ta personalna przygoda zdarzyła się ludzkości w czasie największych odkryć cywilizacyjnych i globalnego osamotnienia człowieka, posiadającego materialnie wszystko, jednakże zagubionego społecznie i cierpiącego.Wielu ludzi pierwszy raz usłyszało o nim w 1978 roku, kiedy wybrano go na Papieża. Pamiętali wszyscy to niesamowite wzruszenie serca i jedność, która podnosiła cały naród i cały świat a jak się później okazało a była to nowa siła służąca powstaniu do wielkiej solidarności ludzi i nowego życia, opartego na Bożym Prawie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że Papież Jan Paweł II rozpocznie nowy rozdział w dziejach ludzkości, który sam z troską nazwał aCywilizacją Miłościa.

Mirek Szulc | 2014-08-09
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam