Vademecum naturalnego zdrowia

Vital
2014-01-01
2014-01-01
zdrowie

#vademecumnaturalnegozdrowia to pozycja dla dbających o siebie i swoje zdrowie. Spora dawka konkretnej wiedzy, z przykładami, badaniami. W książce znajdziemy świetny podział produktów na zasadotwórcze i kwasotwórcze. Nie znajdziemy tu masy przemyśleń i domysłów tylko naprawdę konkretne informacje. Podkreśliłam sporo przydatnych informacji na przyszłość, dlatego jak najbardziej polecam 9/10

Nasze ciało jest zaprogramowane do tego, aby być zdrowym. Niestety sami z siebie często zapominamy o tym, jak nasza dieta i styl życia potrafią mu to uniemożliwić. Przetworzone jedzenie, pośpiech, za mało ruchu, odwodnienie – to tylko przykładowe przyczyny złego samopoczucia, które wkrótce przemienia się w niepokojące objawy, a w końcu w poważne choroby, z którymi trzeba sobie radzić. A po co, skoro profilaktyka jest naprawdę prosta?
„Vademecum naturalnego zdrowia” to książka, która pokazuje, że bez stosowania dodatkowych suplementów czy chodzenia po lekarzach, jesteśmy w stanie zapewnić naszemu ciału odpowiednie warunki bytu. Wcale nie potrzebujemy wydawać ogromnych ilości pieniędzy na cudownych uzdrowicieli i świetnie rozreklamowane terapeutyki, bowiem wszystko mamy pod ręka – trzeba tylko po to umiejętnie sięgnąć. Autorzy tej książki na sam początek ukazują nam zaniedbania takie jak odwodnienie organizmu czy zapchanie układu pokarmowego, które po pewnym czasie wywołują bardzo nieprzyjemne i negatywne skutki w naszym organizmie, siejąc w nim niemal spustoszenie.
Druga część książki skupia się na zdrowym odżywianiu. Nie dostajemy tutaj tylko i wyłącznie informacji na temat co jeść i w jakich ilościach, ale również pozostajemy poinformowani o tym, w jaki sposób dane posiłki powinny być przygotowywane. Pożegnajcie się więc z kuchenką mikrofalową, ona wcale nie jest waszym przyjacielem. Dostrzeżcie, jak wiele dobrego niosą w sobie świeże soki warzywne i owocowe, odkryjcie, dlaczego krowie mleko jest dla nas nieodpowiednie, przemyślcie to, w jaki sposób cukier i inne słodziki degradują nasz układ pokarmowy i całe ciało. A to tylko jedne z wielu zagadnień poruszanych w tej książce. W części trzeciej natomiast autorzy postanowili napisać co nieco o zdrowym stylu życia, bowiem nie chodzi tutaj tylko o dietę, ale również o zniwelowanie stresu, odpowiednią ilość snu oraz aktywność fizyczną.
Ta pozycja okazuje się być naprawdę przydatna i zawiera w sobie całe mnóstwo rad i wskazówek. Chociaż niektóre z nich kłócą się z tym, co do tej pory wiedziałam, to jednak dają do myślenia. W sumie są różne szkoły, a człowiek powinien poznać każdą z nich – a ciało i tak samo zdecyduje, co dla niego najlepsze. Jednak widać, że autorzy nie wyssali swojej wiedzy z palca, bowiem wszystko, o czym piszą ma większy sens i układa się w logiczną całość. Z doświadczenia mogę przyznać im rację w wielu kwestiach. Świetną sprawą okazał się być rozdział 20 – codzienne cykle biologiczne, gdzie możemy przeczytać o tym, co dzieje się naszym ciele w poszczególnych przedziałach godzinnych przez całą dobę. W tej książce można znaleźć również ciekawe informacje na temat produktów spożywczych, z którymi spotykamy się na co dzień – poznacie supermoce marchewki, selera, awokado, kapusty, kalafiora czy brokułów.
„Vademecum naturalnego zdrowia” polecam każdemu, kto dba o swoją dietę, kocha swoje ciało i chce dla niego jak najlepiej. Również osoby, które chcą zacząć zmieniać swoje złe nawyki, powinny zapoznać się z tą książką, bowiem znajdą w niej nie tylko podstawy do rozpoczęcia nowego życia, ale również sporo cennych informacji, które przydadzą się na dalszej drodze. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji, przeczytałam ją niemal jednym tchem – chyba zaczynam powoli wykazywać objawy ortoreksji, ale wierzcie mi, zdrowy styl życia i odpowiednia dieta są czymś naprawdę pięknym, a Andreas Moritz i John Hornecker utwierdzą Was w tym przekonaniu!

• Zdrowie
  • Ebook_Epub
  • Rozwój
  • Health
  • Na ścieżkach zdrowia
  • EBook
  • Z BIB W

Dodaj cytat z książki Vademecum naturalnego zdrowia