Środowisko urzędnicze kancelarii grodzkich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Jest to książka oparta na bogatej podstawie źródłowej i obszernej literaturze. Właściwe przygotowanie źródeł pozwoliło autorowi dobrze rozpoznać środowisko urzędników kancelaryjnych trzech grodów: lubelskiego, chełmskiego i krasnostawskiego w bardzo różnych aspektach. Wyniki jego pracy będą uwzględniać wszyscy kolejni badacze tego środowiska. Równocześnie autor wniósł znaczny wkład do historii regionalnej dzisiejszej Lubelszczyzny.

Homo_Mediaevalis | 2014-04-27