Sekret kobiecej duszy. Przewodnik duchowy nie tylko dla kobiet

Tłumaczenie: Magdalena Partyka
Wydawnictwo: AA
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Desert Mothers. Spiritual Practices from the Women of the Wilderness
wiara, dusza, kobieta, pustynia, medytacja
religia
Ilona

Ten niezwykły przewodnik zaprasza do odkrycia prawdziwego sekretu nie tylko kobiecej duszy: sensu istnienia, prawdy, miłości i pokoju serca na zawsze oddanego Bogu. U zarania chrześcijaństwa święte kobiety udawały się na dzikie pustkowia, żeby całkowicie poświecić się Bogu i modlitwie. Ta książka odkrywa i przybliża wyjątkową duchowość Matek Pustyni i proponuje konkretne sposoby...

U zarania chrześcijaństwa święte kobiety udawały się na dzikie pustkowia, żeby całkowicie poświecić się Bogu i modlitwie. Ta książka odkrywa i przybliża wyjątkową duchowość Matek Pustyni i proponuje konkretne sposoby wykorzystania ich mądrości w naszym życiu – życiu kobiet (i nie tylko), tak często zagubionych na pustyniach i manowcach współczesnego świata.

Naszym postępowaniem, naszym pragnieniem i całymi sobą wybieramy Jezusa. Naszym życiem i nasza mądrością wybieramy całkowicie tylko Boga – mówią do nas Matki i zabierają w podroż w poszukiwaniu sekretu naszego serca i duszy.

Nowotwór, inne poważne choroby, śmierć bliskich osób, problemy z praca, trudna sytuacja finansowa – każda z tych rzeczywistości stanowiła w moim życiu taki moment, kiedy duchowość pustyni przychodziła z odpowiedzią na konkretną życiowa sytuacje. Kiedy czułam, ze wzbiera we mnie panika, tradycja pustyni radziła mi, żeby spokojnie oddychać... A kiedy myślałam o tym, ze umrę, przypominała, ze każdy grób będzie kiedyś pusty.

Świadectwo Autorki

Przewodnik zawiera tez modlitwy, które pomagają kobietom (i nie tylko) zawierzyć swoje życie Bogu w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach.

źródło opisu: Wydawnictwo AA s.c., 2011

źródło okładki: http://gloria24.pl/media/catalog/product/cache/1/i...»

Ilona | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Pierwsza rzecz, która moim zdaniem od razu wprowadza czytelnika w błąd, to tytuł książki. W oryginale o Matkach Pustyni, w polskim tłumaczeniu "Sekret kobiecej duszy". Wygląda to na zabieg polskiego wydawcy mający na celu zwiększenie sprzedaży ;-)

Chyba w dużej mierze ze względu na tłumaczenie tytułu, spodziewałam się czegoś nieco innego. Duchowość pustyni niespecjalnie do mnie przemawia, choć na pewno odnalazłam w tej książce kilka propozycji wartych uwagi - do niektórych, pozakreślanych fragmentów, może nawet powrócę. Dodatkowo nieco odrzuciła mnie propozycja autorki dotycząca jogi, czy czegoś podobnego (ze względu na wydłużający się czas jaki zajęło mi przeczytanie tej niezbyt obszernej książki, nie pamiętam co to do końca było) wynikająca najprawdopodobniej z braku świadomości autorki, co stawia ją samą (jako autorkę książki o duchowości, w żadnym wypadku jako człowieka!) w niezbyt dobrym świetle.

Anna | 2016-08-18
Przeczytana: 2015 rok