Zbuntowana

Wydawnictwo: Da Capo
A Rake's Reform
zbuntowana, barbour, dacapo, romans
dona

Lord Charles Trent był tak przystojny i porywczy, jak się tego spodziewała. Nie krył przed nikim swego skandalicznego trybu życia i nie robił tajemnicy ze swoich licznych romansów. Hester Blyne zaś umiała wzbudzać wściekłość wielu ludzi - tak jak słyszał. Niezadowolona z porządku świata, próbowała przekonać kobiety, by uniezależniły się od męskiej władzy. Ale gdy Hester spróbowała przekonać Trenta o niemoralności jego życia, a lord Trent postanowił pokazać jej, jakim szaleństwem ze strony kobiety jest przeciwstawianie się męskiej dominacji, oboje, tak nieugięci w swoich przekonaniach, odkryli, że tak naprawdę niewiele wiedzą o swoich uczuciach i tęsknotach...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Nanik | 2014-09-15
Przeczytana: 14 września 2014

Romans epokowy nie odbiegający od średniej gatunku. Ona pewna siebie, uparta stara panna, do tego odważnie głosząca (rewolucyjne w owym czasie) postulaty równouprawnienia dla kobiet, on znudzony arystokrata, zepsuty do cna uwodziciel. Oczywiście okazuje się, że on wcale tak do cna zepsuty nie jest, a ona chętnie rzuca wszystko, by bawić się w swatkę i zawrócić hrabiego na drogę cnoty.

Ciekawym wątkiem były tematy społeczne - dziś mało kto się zastanawia, jak kiedyś wyglądała sytuacja kobiet. Co prawda na potrzeby fabuły wątek ten poruszono jedynie powierzchownie, zawsze jednak warto sobie to uświadomić.

Iwona | 2015-02-19
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Jak na tego typu powieść, książka dobrze napisana, czyta się przyjemnie. Fabuła jednak zawodzi, nic się tam nie dzieje, jedynie momentami czytałam z ogromnym przejęciem, ale momenty te były krótkie i nieliczne.

Książka w większości nudna i przewidywalna, tylko w niektórych momentach widać było przebłysk iskry finezji, która jednak szybko gasła. Autorka nie potrafiła rozwinąć wątku pomiędzy dwojgiem głównych bohaterów, rozpraszając energię na wątki poboczne. Przez to fabuła nie spina się dobrze, a wątek romansowy nie wydaje się być autentyczny. Ledwo dobrnęłam do końca

Laperus | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017