Następna wojna światowa

The next war
wojna, światowa
popularnonaukowa
zazanka

Czy III wojna światowa zacznie się atakiem Rosji na Polskę? Caspar Weinberg, były minister obrony Stanów Zjednoczonych w czasie prezydentury Ronalda Reagana, i Peter Schweizer, znany amerykański dziennikarz i komentator polityczny, autor wydanej w Polsce książki Victory, przedstawiają scenariusz głównych wydarzeń polityczno-wojskowych na świecie, na przestrzeni nadchodzących dwunastu lat....

Czy III wojna światowa zacznie się atakiem Rosji na Polskę?
Caspar Weinberg, były minister obrony Stanów Zjednoczonych w czasie prezydentury Ronalda Reagana, i Peter Schweizer, znany amerykański dziennikarz i komentator polityczny, autor wydanej w Polsce książki Victory, przedstawiają scenariusz głównych wydarzeń polityczno-wojskowych na świecie, na przestrzeni nadchodzących dwunastu lat. Obejmuje on m.in.: inwazję Korei Północnej na Południową i Chin na Tajwan, objęcie władzy w Rosji przez wojskową dyktaturę, zajęcie Europy Zachodniej przez armie rosyjskie, poprzedzone inwazją na Polskę i atakiem nuklearnym na wojska NATO, wojnę Japonii z sąsiadującymi z nią państwami rejonu Pacyfiku oraz USA z Iranem i Meksykiem. Zamieszczone opisy przebiegu wydarzeń tchną autentyzmem, dzięki dostępowi autorów do wiedzy na temat najnowszych technologii wojskowych, prognoz demograficznych, psychologicznych portretów przywódców państw i analiz sytuacji politycznej w różnych krajach świata. Autorką przedmowy do książki jest była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie