Wojna Reagana

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Albatros
Reagan's War: The Epic Story of His Forty-Year Struggle and Final Triumph Over Communism
137359098X
Ronald Reagan, prezydenci USA, USA
historia

Nowe spojrzenie na karierę polityczną Ronalda Reagana, które ujawnia jego wiodącą rolę w obaleniu światowego komunizmu. Opierając się m.in. na pamiętnikach byłego prezydenta USA i dokumentach z odtajnionych archiwów historycznych Rosji, Niemiec, Polski, Węgier i Stanów Zjednoczonych, Schweizer pokazuje, iż zaciekły antykomunizm towarzyszył Reaganowi przez całe życie i był siłą napędową jego polityki - od momentu, gdy został gubernatorem Kalifornii aż do objęcia obowiązków w Białym Domu. Przedstawia przekonywające dowody na to, iż Reagan osobiście zaplanował kampanię mającą doprowadzić do bankructwa Związku Radzieckiego, że w pełni świadomie prowadził ekonomiczną i polityczną wojnę z Moskwą pod hasłami walki z imperium zła.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

ronnie | 2012-05-23

Jedna z najlepszych książek o Ronaldzie Reaganie. Oprócz faktów, można również przeczytać o podejściu Reagana oraz pośmiać się z kilku Jego żartów. POLECAM

Marcus | 2016-04-08

Świetna książka o wybitnym amerykańskim prezydencie. Absolutnie lektura obowiązkowa!
P.S.: Proszę się sugerować niską oceną w serwisie LC. Na tą chwilę wynosi 6,4.

Anka76 | 2013-05-24
Przeczytana: luty 2008

Jakoś dobrnęła do końca ale uważam że książka jest stronnicza (bardzo za)i ciężko napisana. Ciężkostrawna dla mnie.

Marcin Lipigórski | 2013-10-20
Przeczytana: 2006 rok

Najlepsza książka o Reganie jaką znam.

Panzerfaust | 2016-10-02
Radek | 2016-04-27