biblia, rośliny, literatura
albumy
Jantarka

Kanwą opowieści – esejów, stanowiących podstawę tej niezwykłej książki, są rośliny, które z różnych względów pojawiają się na kartach Starego Testamentu. Autorka, Ilona Lengiewicz, z wykształcenia botanik, pisze nie tylko o cechach przyrodniczych tych roślin, ale także z ogromną erudycją przedstawia rolę, jaką ogrywają w biblijnych wydarzeniach, omawia ich symbolikę zarówno w wierzeniach...

Autorka, Ilona Lengiewicz, z wykształcenia botanik, pisze nie tylko o cechach przyrodniczych tych roślin, ale także z ogromną erudycją przedstawia rolę, jaką ogrywają w biblijnych wydarzeniach, omawia ich symbolikę zarówno w wierzeniach chrześcijańskich, jak i mitologiach innych kultur.
Książka otrzymała niezwykle bogatą oprawę ilustracyjną. Stanowić ją będą piękne grafiki, prezentujące wygląd tych roślin, autorstwa Jerzego Lengiewicza, oraz reprodukcje arcydzieł sztuki, korelujące z treścią książki, opatrzone notami poświęconymi tym dziełom i ich twórcom.
Dodatkowym walorem książki, dzięki któremu, wykracza ona poza biblijne ramy, a staje się żywym obrazem szeroko rozumianej kultury, będą wzbogacające ją cytaty z poezji i prozy polskiej i światowej oraz dodające jej smaku aforyzmy słynnych malarzy, pisarzy, polityków, a także przysłowia wielu narodów, których motywem przewodnim są drzewa, krzewy, kwiaty, zioła, o których mowa w poszczególnych rozdziałach, a które odzwierciedlają zawarte w nich przesłania, idee.

źródło opisu: http://www.pwrsa.pl

źródło okładki: http://www.pwrsa.pl