zarządzanie logistyką

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818420
biznes, finanse

W świecie jutra przewaga konkurencyjna będzie po stronie tych przedsiębiorstw, które wykażą się lepszym refleksem w zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań końcowych nabywców. Ponieważ logistyka odgrywa kluczową rolę w tym procesie, sukces rynkowy w coraz większym stopniu zależy od umiejętności właściwego rozplanowania i zsynchronizowania przepływów rzeczowych i informacyjnych w płaszczyźnie wewnątrzi międzyorganizacyjnej. Jest to bardzo trudne zadanie, bo oprócz ścisłej współpracy między różnymi działami przedsiębiorstwa wymaga także integracji procesów biznesowych realizowanych na całej długości łańcucha dostaw. Autorzy, posługując się licznymi przykładami, objaśniają szczegółowo problemy, z jakimi muszą się zmierzyć w tym zakresie menedżerowie ze szczególnym uwzględnieniem kwestii globalizacji sieci logistycznych i pokazują, jak je rozwiązywać z wykorzystaniem najnowszych koncepcji zarządzania logistyką i nowoczesnych technologiiKsiążka jest przeznaczona zarówno dla studentów wyższych uczelni ekonomicznych, jak i dla praktyków.

Tomek Kleszcz | 2014-07-15
Na półkach: Teraz czytam