Noddy buduje rakietę

Tłumaczenie: Katarzyna Precigs
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z drogi, jedzie Noddy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Noddy Bulids a Rocket Ship
Noddy
Eliza

Noddy chce zbudować rakietę, bo marzy, aby dolecieć do gwiazd. Przy budowie pomagają mu przyjaciele z Miasteczka Zabawek.Czy magiczny proszek Wielkouchego sprawi, że rakieta poleci? 5, 4, 3, 2, 1... Start!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ida | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Jedna z mądrzejszych opowiastek o kolorowym bohaterze. Niby taka sobie historyjka o tym, jak Noddy i Miś chcieli zbudować rakietę. Nie mieli pojęcia, jak się za to zabrać i szukając wiedzy i pomocy u swoich przyjaciół, stworzyli coś na podobieństwo kosmicznego statku.

A teraz o najważniejszym wątku- jak mi się wydaje :)
Małpka Marta, od początku sceptycznie nastawiona, odradza naszym bohaterom budowanie czegoś, co powinni robić tylko naukowcy. Jej słowa sprowadzają się do jednego "nie uda się wam". Rzeczywiście jest w tym dużo racji, a raczej zdrowego realistycznego podejścia. Jednak! Uwaga! Przy pomocy Wielkouchego to wspaniałe, aczkolwiek dla większości utopijne przedsięwzięcie staje się sukcesem.
I tu puenta...trzeba wierzyć w marzenia i robić wszystko, by się spełniły! Nie poddajemy się! Mimo wszechobecnych małpek Mart wokół ;) No i zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże, tak szczerze, a nawet bezinteresownie.
Dodam tylko, że Noddy przywiózł Marcie, gwiazdkę z kosmosu, na...

Monika PASJONAUCI | 2016-01-13
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2016