Franklin i skaczące buty

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Franklin i Przyjaciele". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Debit

Wśród kolegów Franklina bardzo popularna staje się zabawa w skakanie na specjalnych sprężynowych butach. Żółwik także chciałby dostać skaczące buty, więc umawia się z rodzicami, że pomagając w domu, zapracuje na ich zakup. Kiedy Franklinowi udaje się wreszcie założyć upragnione buty, okazuje się, że skakanie w nich wcale nie jest takie proste a niektórzy koledzy wyśmiewają się z jego nieudanych prób. Na szczęście w pobliżu jest najlepszy przyjaciel, który nie tylko pociesza żółwika, ale także okazuje się świetnym trenerem. Książka ukazała się w ramach nowej serii Franklin i przyjaciele. Należące do niej książeczki powstały w oparciu o nowe odcinki filmowe przygód żółwia Franklina. Cechą wyróżniającą tę serię jest zupełnie nowa szata graficzna. Znani bohaterowie pojawiają się na nowoczesnych, trójwymiarowych ilustracjach wykonanych techniką komputerową. Same historyjki zachowują nadal lubiany przez dzieci klimat i ceniony przez dorosłych walor edukacyjny.

(ilustracje: Brenda Clark )

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,752,franklin...»

Na półkach: Przeczytane, Debit

Niedawno pisałam o książeczkach z serii "Franklin i przyjaciele". Dzisiaj pora na kolejne części :)

Tym razem najlepszy przyjaciel żółwika - Miś przyskakuje do niego na skaczących butach. Franklin od razu zapragnął mieć takie same.

Okazało się jednak, że rodzice nie chcą mu ich kupić, ale zgodnie stwierdzają, że jeśli żółwik wykona cztery specjalne zadania za które uzbiera cztery naklejki z gwiazdkami, rodzice kupią mu jego upragnione buty. Franklin bez marudzenia zabrał się do pracy, ponieważ uznał, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Szybciutko uzbierał gwiazdki i dostał swoje skaczące buty. Szkoda tylko, ze nikt nie uprzedził go, że tak trudno się na nich skacze... Na szczęście ma wspaniałego przyjaciela, który raz dwa nauczył go skakania ;)

Kolejne bardzo ciekawe opowiadanie z którego dziecko dowie się, że nie można mieć wszystkiego o czym tylko sobie zamarzy i co mu się spodoba, a czasem najlepszym rozwiązaniem jest zapracowanie na upragniona zabawkę :) mały czytelnik...

urwiskowo | 2012-09-19

Dziś kolejna odsłona przygód żółwia Franklina z serii "Franklin i przyjaciele".

"FRANKLIN I SKACZĄCE BUTY" to kolejna opowieść o ulubionym bohaterze Oliwiera.
Tym razem Franklin chce mieć takie same skaczące buty jak jak jego przyjaciel miś. Rodzice postanawiają, że żółwik musi na nie zapracować. Wyznaczają mu zadania a za ich wykonanie Franklin zbiera punkty. Nasz bohater ciężko pracuje, ale w końcu dostaje wymarzoną rzecz. Tu jednak historia się nie kończy bo jak się okazuje, skakanie w butach na sprężynkach wcale nie jest takie łatwe.

To chyba moja ulubiona część. Już kilka razy mówiłam Oliwierowi, że ma taką samą tablice do zbierania punktów jak Franklin i dzięki temu synek jeszcze chętniej wykonuje punktowane zadania. Historyjka ta uczy nie tylko pracy i cierpliwości w dążeniu do celu ale również mówi, że jeśli coś na początku nie wychodzi to zamiast się poddawać, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Polecam nie tylko dzieciom ale i rodzicom :)

Źródło...

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Bravo26 | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Franklin poprawił nam dzisiaj humor. Bardzo przyjemna lektura z dawką dużych ilustracji. Polecamy.
PS. Synek przypomniał sobie, że chce rolki.

kaneko | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016