Ja Jestem Innym Ty. Przewodnik i Klucz Do Kalendarza Majów

Okładka książki Ja Jestem Innym Ty. Przewodnik i Klucz Do Kalendarza Majów Hanna Kotwicka
Okładka książki Ja Jestem Innym Ty. Przewodnik i Klucz Do Kalendarza Majów
Hanna Kotwicka Wydawnictwo: Pulsar ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Ja Jestem Innym Ty. Przewodnik i Klucz Do Kalendarza Majów
Pulsar
2002-01-01
2002-01-01
Kalendarz Majowie Majów Hanna Kotwicka Pulsar

Oczywiście żaden „klucz do kalendarza Majów”, z którym ma wspólną tylko nazwę.

Jakiś „Johann Kossner zetknął się po raz pierwszy z tematyką czwartego wymiaru w początkach lat dziewięćdziesiątych, kiedy to wpadł mu w ręce artykuł o amerykańskim badaczu Jose Arguellesie, który znalazł klucz do tajemniczego kodu Majów.”
Jaki „klucz” do jakiego „kodu” ? Co w tym „tajemniczego” ?
Książczyna złożona z takich „zdań”, w których co któreś słowo pisane wielkimi literami.
„365-krotna rotacja Ziemi względem Słońca jest w rzeczywistości energetycznym wzorcem, w którym "13" – liczba CZASU – porządkuje planetarną czasoprzestrzeń.”
Za prosto byłoby napiać 365 obrotów Ziemi dokoła osi w czasie okrążania Słońca. Reszta „zdania” jeszcze bardziej bełkotliwa.

„260-jednostkowy wzorzec TZOLKIN został bowiem zsynchronizowany przez Arguellesa z naszym gregoriańskim kalendarzem i tak powstał Kalendarz Trzynastu Księżyców. Rok Słoneczny rozpoczyna się 26 lipca, liczy 365 dni i dzieli się na 13 miesięcy zwanych księżycami, stąd nazwa Kalendarz Trzynastu Księżyców.”
Początek roku wzięty nie wiadomo skąd, „miesiące” nie mające nic wspólnego ani z rachubą Majów (ich miesiąc był 20 dniowy) ani z fazami Księżyca.

„Kalendarz z trzynastoma miesiącami ma bardzo starą tradycję. Był on stosowany przez ludy celtycko-germańskie, a w Islandii obowiązywał aż do XIX wieku. Trzynastomiesięczny kalendarz – kalendarz Druidów – został wyparty przez rzymski (juliański),dwunastomiesięczny system, który w większości krajów europejskich obowiązywał do drugiej połowy XVI wieku. Stosowany obecnie kalendarz gregoriański – wprowadzony w 1582 roku przez papieża Grzegorza XIII – jest zreformowanym kalendarzem juliańskim. Jose Arguelles, przystosowując Święty Kalendarz Majów – TZOLKIN – do naszego gregoriańskiego kalendarza, oparł się na starożytnej celtyckiej wiedzy o kalendarzowej miarze czasu (13 miesięcy po 28 dni),ale zgodnie z tradycją Majów rok słoneczny liczy zawsze 365 dni. Zmodyfikowana konfiguracja kalendarza Majów – określana w literaturze fachowej terminem Dreamspell – jest efektem długoletniej pracy Arguellesa.”

Skoro „zmodyfikowany” to już nie „kalendarz Majów”.
Zaś „wiedza” o kalendarzu druidów oczywiście z Księżyca wzięta, w rzeczywistości przypomniał babiloński, a także grecki, 12 miesiecy księżycowych (po 29 i 30 na przemian) do których co kilka lat trzeba dodać jeden dla zrównania z porami roku. Czegoś takiego jak 13 miesięcy po 28 dni nie było. Miesiąc synodyczny liczy około 29, 53 doby, zatem jest dłuższy.

Rok Majów zwany „haab” miał zawsze 365 dni.
„W Kalendarzu Trzynastu Księżyców 6 godzin, czyli jedna czwarta doby, nie ma zbyt wielkiego znaczenia w spektrum CZASU, dlatego 29 lutego został zintegrowany z Energią 28 lutego. 28 i 29 lutego liczone są jako jeden dzień, tzn. jako KIN 28 lutego. W ten sposób Kalendarz Trzynastu Księżyców liczy zawsze 365 dni.”
Aha, jeden dzien trwa dwa ...

Oczywiście żaden „klucz do kalendarza Majów”, z którym ma wspólną tylko nazwę.

Jaki „klucz” do jakiego „kodu” ? Co w tym „tajemniczego”...

• Xyz
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Religie/ Mitologie/ Wierzenia/ Tajemnice/ Ezoteryka/ Teorie spiskowe itp.

Dodaj cytat z książki Ja Jestem Innym Ty. Przewodnik i Klucz Do Kalendarza Majów