zdrowe oczy

Wydawnictwo: Astrum
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Dzięki oczom odbieramy blisko 80 procent wszystkich bodźców z otoczenia. Można zatem powiedzieć, że wzrok jest najważniejszym z naszych zmysłów. Ale czy wiemy o nich wystarczająco dużo i czy dbamy o nasze oczy tak, jak na to zasługująa Niestety, najczęściej nie! Warto więc to zmienić! Przekonuje o tym Barbara Jakimowicz-Klein, stawiając w swojej książce proste pytania i udzielając na nie wyczerpujących, ale przejrzystych i bardzo przystępnych odpowiedzi. Tak też ze zdrowych oczu dowiedzieć się można, jak zbudowane jest oko, po co nam dwoje oczu, na czym polega badanie dna oka, jakie są rodzaje szkieł korekcyjnych, kto nie powinien nosić soczewek kontaktowych, dlaczego jaskra jest tak niebezpieczna, w jaki sposób walczyć z zespołem suchego oka itd. Nie da się ukryć, że książka ta to istna kopalnia ważnych informacji na temat oczu, zasad ich pielęgnacji, chorób, sposobów ograniczania rozmaitych dolegliwości. Dlatego właśnie każdy powinien ją mieć na półce!

Athoualia | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Świetna książka dla osób już obytych z wizytami u okulisty jak i dla początkujących z okularami. Znalazłam wiele przydatnych porad w tej książce. Warto zaopatrzyć się w nią na jakiejś promocji.
Trochę uboga bibliografia, bo opiera się w większości na artykułach z czasopism (nie tylko pop.-nauk.), jednak wystarczająca dla przeciętnego człowieka :)

SilentAqua | 2015-10-20
Zbir | 2015-09-28