Pajączek

Wydawnictwo: Tatarak
The Very Busy Spider
9788363522056
Asia-Polihymnia

Książka autora kultowej “Bardzo głodnej gąsienicy”. Podpatrując zwyczaje pewnego bardzo zajętego Pajączka maluchy mają okazję dowiedzieć się też czegoś więcej o otaczającym je świecie. Doskonała do wspólnego czytania i naśladowania.

źródło opisu: Tatarak 2013

źródło okładki: www.tatarak.com

Reniek | 2014-02-17

Super książeczka.Osobiście bardzo boję się pająków, kupiłam tą książeczkę na przekór swoim obawom."Zaprzyjaźniłam" się z pracowitym pajączkiem:) Synkowi się podoba, naśladujemy odgłosy zwierzątek i za każdym razem dotykamy wypukłej nici i muszki.Bardzo ciekawy pomysł na bajeczkę.Oczywiście śliczne ilustracje...

lew_kanapowy | 2017-10-02
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 29 września 2017

Jakiś czas temu pisałam o „Bardzo głodnej gąsienicy” – dzisiaj przyszła pora na drugą książeczkę Erica Carle, której bohaterem jest drobne stworzonko. I choć w tej kartonówce nie przewidziano miejsca na dziury, jest równie ciekawa i potrafi zająć dziecko na długie minuty .

Pewnego słonecznego dnia w gospodarstwie pojawia się nowy mieszkaniec – malutki Pajączek, którego wiatr wraz z babim latem przyniósł na płot zagrody. Nie tracąc czasu ucieszony Pajączek zabrał się za tkanie sieci. Tymczasem kolejne zwierzątka podchodzą do niego przez cały dzień zapraszając go do udziału w różnych praktykowanych przez siebie aktywnościach – od skubania trawki, przez polowanie na koty aż po błotną kąpiel. Pajączek jednak nie daje się skusić i pracowicie tka swoją pajęczynę. A wysiłek się opłaca, bo po skończonej pracy w jego sieć wpada mucha i wytrwały stawonóg idzie spać z pełnym brzuszkiem.

I chociaż główny bohater jest nieco aspołeczny i nie najlepiej radzi sobie z nawiązywaniem nowych...

Donia | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Maluszki
Przeczytana: 30 września 2013

Rewelacyjna książeczka! Samo wydanie - przyjazne dla rączek maluszka - to już wielki pozytyw a ponad to wypukłe elementy dodają jeszcze większej frajdy z czytania - maluszek może wodzić paluszkiem o wypukłej pajęczynie i śledzić postęp w powstawaniu sieci. Fabuła - jak na tego typu książeczkę przystało - jest prosta: przychodzi zwierzątko do pajączka zapraszając go do zabawy ale on spokojnie i nieprzerwanie snuje swoją sieć, po co? A o tym przekonujemy się już pod koniec książeczki:) Dla mnie i Maluszka super zabawa i szczerze mogę "Pajączka" polecić.

Czysta magia:)
Książka zachwyca mojego Syna(mnie też).

Prosta a zarazem wyszukana.
Rytm i powtarzalność bardzo potrzebne dziecku, cała historyjka niezwykle ciekawa (z rewelacyjnym zakończeniem). Obrazki zwierząt przyjazne dziecku, duże i nieskomplikowane, zwroty dźwiękonaśladowcze(super),
sieć mnie zachwyca(drapiącego Synka również).
Książka rozwija, uczy i bawi(czego więcej chcieć).

Wytrzymała(kartonowa), dużo stron(jest co poczytać)
Jedynie nie przepadam za tym formatem(ale dzieciom raczej nie przeszkadza;)

olazne | 2014-04-06
Przeczytana: kwiecień 2014

Książeczka doskonała pod każdym względem.Piękne ilustracje z dodatkowym efektem wybrzuszonej nici i muszki zachęcają do wspólnego czytania i zabawy. Podglądamy przyrodę czytając o bardzo pracowitym pajączku zapraszanym przez gospodarskie i domowe zwierzęta do wspólnego brykania, galopu, kąpieli, kosztowania świeżej trawy itd. A ostatnie strony to już mistrzostwo Erica Carle.

gieniofilik | 2015-01-03

Przesympatyczna książka o przygodach małego pajączka. Niezniszczalna (twarde kartki), co jest ważne z uwagi na uzbrojonych w ostre zęby małych czytelników. A do tego naprawdę ładna graficznie, co w książkach dla dzieci wcale nie jest takie oczywiste. Pajączek jest, nie wiem jak to powiedzieć, wyczuwalny pod paluszkami. Można go więc nie tylko oglądać ale i dotknąć. Polecam

książek: 1981
Asia-Polihymnia | 2013-11-08

Zachwycająca swoją treścią i stylem opowieść o małym, pracowitym pajączku. Do kompletu piękne ilustracje i efekt wypukłej pajęczej nici.
Mój ośmiomiesięczny synek bardzo lubi tę sztywnostronicową książeczkę, a ja czytam mu ją chętnie naśladując odgłosy zwierzęcych bohaterów.

Klio | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Od pierwszych stron polubiłyśmy z córką tą książeczkę, idealnie dopasowana do dłoni, z dobrze wykonanymi ilustracjami. Pobudza ciekawość dziecka, pozwala odkryć zwierzątka i uczyć dźwięków jakie wydają poprzez naśladownictwo. Każdej stronie towarzyszy tytułowy pajączek, który pracowicie tka swoją nić, która jest wypukła dzięki czemu dziecko z przyjemnością wodzi po niej paluszkiem.

mukla | 2018-05-19