Dla nas zawsze będzie lato

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Cykl: Lato (tom 3)
Wydawnictwo: Olé
We'll Always Have Summer
Ag2S

Opowieść o tym, czego każda dziewczyna pragnie latem.

Przez cały rok Belly odlicza dni do wakacji. Wtedy zawsze dzieje się to, co najpiękniejsze– pierwsza miłość i prawdziwa przyjaźń.

To lato będzie jednak zupełnie inne...

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://datapremiery.pl/hans-jenny-dla-nas-zawsze-b...»

Arlette | 2016-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2016

I już po wszystkim. Cieszę się, że przebrnęłam przez trzy części. Dobrze, że nie ma kolejnych, bo jednak czytanie o bohaterach, których zbytnio się nie lubi, nie sprawia przyjemności.

W trzecim tomie Isabel (dla większości już nie Belly) ma dziewiętnaście lat i jest studentką. Mieszka w akademiku i spotyka się z Jeremim.
Dochodzi do tego, że jedno nieprzyjemne zdarzenie pociąga za sobą kolejne - młodzi zamierzają się pobrać. Czy rodzina zaakceptuje ich decyzję? Co na to powie zagorzała feministka, czyli matka Belly - Laurel? I najważniejsze - jak Conrad zamierza postąpić? Czy nadal czuje coś do Isabel?

Autorka zmieszała tutaj odrobinę melodramatu z komedią romantyczną, a swoim postaciom nadała konkretne role. Jest przeznaczona sobie para, ten trzeci, który cierpi w ciszy i nie chce nikogo zranić oraz grono osób sprzyjających młodym oraz grupa przeciwników ślubu.
Taylor...szalona Taylor łagodnieje i staje się tą stereotypową przyjaciółką, która wspiera zakochaną główną bohaterkę i...

FairytaleePrincess | 2017-08-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Finalna część trylogii "Lato" dostarczyła mi niezwykle wielu emocji. Przeczytałam w jeden dzień, jednym tchem, po prostu nie mogłam się oderwać. Niestety jest odrobinkę gorsza od poprzedniczek, przede wszystkim, zdecydowanie różni się klimatem. Szkoda mi trochę, że w tej części autorka tak bardzo zmieniła osobowości bohaterów, a najbardziej Jeremiego, którego w poprzednich dwóch częściach wprost ubóstwiałam, moim zdaniem, autorka go zepsuła. Niestety jest też kwestia głównej bohaterki Belly - niby jest najstarsza w tym tomie, a zachowuje się najbardziej dziecinnie. Wszystkie decyzje jakie podejmuje wydają się być robione na przekór reszcie, dziewczyna stała się po trosze rozkapryszoną gówniarą, która za szybko chce się stać dorosła.
Historia jest zdecydowanie wyidealizowana, ale byłam tego świadoma od pierwszej części i traktowałam to z przymrużeniem oka, jest również przewidywalna, ale przyznam, że liczyłam na takie zakończenie i rozczarowałabym się, gdyby było inne.
Mimo...

młoda_pisarka | 2014-03-27
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

LATO MOŻE TRWAĆ WIECZNIE...

Belly wreszcie czuje, że żyje pełnią życia. Od dwóch lat ona i Jeremi są parą i chociaż, jak wszystkie pary mają swoje wzloty i upadki, oboje nie mogą wyobrazić sobie, żeby jedno mogło dalej żyć bez drugiego. Belly kończy pierwszy rok nauki na uniwersytecie, w powietrzu wyczuwa już zapach nadchodzącego lata. I wtedy, gdy uzmysławia sobie, że nigdy nie była tak szczęśliwa, jak z Jeremim, wszystko zaczyna ulegać diametralnym zmianom.

Lato niesie ze sobą obietnicę spełniających się marzeń, ale każde szczęście zdaje się być okupione podwójną ilością bólu. Belly i Jeremi pod wpływem chwili decydują się na ślub. Pragną spędzić ze sobą życie, ale wtedy Conrad wraca z Kalifornii, a Belly wystarcza jedno spojrzenie w jego kierunku, żeby zrozumieć, iż nigdy nie będzie w stanie wyrzucić go ze swojego serca, może spychać go na dno, coraz głębiej i głębiej, ale pierwszej miłości nie można zapomnieć tak łatwo.

Conrad natomiast wydaje się całkowicie odmieniony....

muzyczkaxd | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Muszę zwrócić autorce honor. Pierwsze dwie części stałam murem za Jeremim. Za nim i za jego miłością do głównej bohaterki. W tej części poznajemy lepiej jego brata. Prawdziwą stronę jego brata.

Książka przemawia do mnie w stu procentach. Historia jest tak idealna... nie odczuwam, że jest przerysowana ani nic z tych rzeczy. Trafia do mnie, jako do 18 latki idealnie.

Nie jestem w stanie dużo powiedzieć... Spodziewałam się znów zdenerwować tak jak podczas czytania pierwszej i drugiej części. A tu proszę...

Jestem zakochana w tym jak młodzi ludzie potrafią okazywać sobie uczucia. Jak pięknie ubierają je w słowa. Jak walczą do końca.

Marzy się taka miłość.

bookish | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

komedia w tej części. oczywiście jest teraz młodszym bratem, już dorośli, są na studiach, planują ślub, aż tu nagle starszy brat się obudził, że jednak ją kocha, choć wcześniej traktował ją jak gówno, a zakończenie? no na prawdę, krócej się nie dało?

Przeczytana: 12 sierpnia 2014

W tym świecie nie spotkacie krwiożerczych wampirów, cywilizacja nie stanie w obliczu zagłady, autorytarny władca nie będzie wydawał kolejnych brutalnych dekretów, aby ograniczyć Twoją wolność. Wszystko będzie normalne. Łudząco podobne do Twojej, Waszej, a wreszcie mojej rzeczywistości. A jednak coś sprawi, że ta historia stanie się niezwykła w swojej pozornej zwykłości. Może to przez prowokujące fale obijające się o brzeg plaży? Może przez żar lejący się z nieba? Może przez burze hormonów pobudzoną lekkim, dającym chwile ukojenia powiewem wolności? A może po prostu przez wszystko razem i każde z osobna. Z resztą latem wszystko jest dozwolone, latem nie ma rozsądnych wytłumaczeń.

Jestem zdania, że takie historia jak seria „Lato” powinno się chłonąć podczas wakacyjnego wypoczynku. Dlatego właśnie ją wybrałam. Cała seria składa się z trzech tomów napisanych przez Jenny Han: „Tego lata stałam się piękna”, „Bez ciebie nie ma lata”, „Dla nas zawsze będzie lato”.

Już...

Kasia | 2017-10-09
Przeczytana: 25 lipca 2015

Ostatnia część "przygód" Belly, Jeremiego i Conrada. I dobrze. Zakończenie niesatysfakcjonujące. Cała trylogia dość przeciętna.

"Bo historie z przeszłości są właśnie tym i niczym więcej – historią."

Ela | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Zdecydowanie najlepsza część trylogii "Lato", czyta się dosłownie jednym tchem.
Losy zawarte w tym tomie, są mi zdecydowanie najbliższe, i wiekowo i przeżyciowo. Opowieść toczy się szybko, napakowana jest przeróżnymi historiami, emocjami. Napisana w sposób lekki, bez filozofowania, dzięki czemu pochłania się ją z dużą przyjemnością, czując się zupełnie zrelaksowanym.
Ja byłam maksymalnie zaciekawiona! Jak potoczą się losy bohaterów, co ich spotka, kto z kim, jak i gdzie. No po prostu nie mogłam się oderwać, aż do ostatniej strony, gdzie dopiero wszystko się wyjaśnia.
Mam wielką ochotę przeczytać co stało się przed "parę lat później" i to co było dalej, może autorka kiedyś zaspokoi moją ciekawość. Na pewno sięgnę po inne jej książki.

Patrząc z perspektywy ostatniego tomu, polecam trylogię "lato" jako bardzo przyjemną, ciepłą, ciekawą lekturę, na nie tylko letnie dni.

Alex | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Książka MIAŻDŻĄCA. Dużo świetnej akcji, rozterki i wspomnienia. Książka jeszcze lepsza od poprzedniego tomu po prostu KOCHAM <3 i ten Conrad <3

Ina3 | 2014-07-05

Brak słów. Po prostu się zakochałam w tej książce, w Belly, w Conradzie, w ich miłości.. Piękna.