Living Dead Girl

Simon Pulse
2009-09-08
2009-09-08
pedofil porwanie dramat

Smutna, realistyczna historia bez happy endu. Poruszająca, ale nie wstrząsająca - o ile ma się świadomość, że dzieci są codziennie wykorzystywane i krzywdzone, nawet w naszym otoczeniu. Świetne przedstawienie 'brainwashingu', który porywacz zafundował ofierze oraz procesów myślowych, które nie pozwalają jej uciec.
Przeczytałam tę krótka książkę błyskawicznie, a później masochistycznie do niej powróciłam i okazało się, że przeoczyłam kilka przeokrutnych scen, przerażająco beznamiętnie opisanych przez narratorkę. Przez kilka dni nie mogłam przestać myśleć o Alice.
W głowie pojawia się mnóstwo pytań.
Dlaczego nikt nie zareagował.
Czy rodzice szukali córki, czy "pogrzebali" ją, czy zmienili o niej zdanie.
Czy Alice mogłaby odejść od Ray'a, czy życie z ranami niedającymi się zabliźnić byłoby gorsze od śmierci.
Czy Jake poniósł konsekwencje mimo, że de facto działał w samoobronie. Czy Lucy straciła brata.
Czy Annabel usłyszała słowa Kyli i zabrała ją do domu...

Przeczytałam tę krótka książkę błyskawicznie, a później...

Na półkach: , , , , , ,

Historia niezwykle poruszająca. Napisana dość drętwo, ale na plus, dzięki temu nie wywołuje łez. Ukazuje, jak zmienia się umysł małej dziewczynki na przestrzeni kilku lat życia z pedofilem. Jak obojętnieje.
Ta historia, pokazuje nie tylko tragedię dziecka, ale zmusza też do tego, by pochylić się nad oprawcą, poznać jego historię, która jest równie dramatyczna, jego dzieciństwo było równie koszmarne. Winę za to, co się działo z nim, potem z nią, ponosi nieudolny system pomocy społecznej, ślepota i głuchota sąsiadów, ich obojętność. I to nie jest tak, że tak było kiedyś, dawno temu.
Tak jest do dziś.
Otwórzcie oczy, nastawcie uszy...

Książka jest wstrząsająca,wstretna i obrzydliwa ale niestety,aż naddto realna. 8 letnia dziewczynka porwana przez pedofila,który nie pozwala jej dojrzewać.Musi się wszędzie dopilnować i utrzymywać wagę jakie posiada dziecko. Codziennie jest wykorzystywana,co dla mnie po opisie było tak realistyczne,że płakałam. Najgorsze jest to,że to się zdarza w realu na co dzień . Dzieci są
katowane,wykorzystywane,porywane i sprzedawane. MÓWIĘ STOP WOBEC PRZEMOCY DZIECi!

Książka jest wstrząsająca,wstretna i obrzydliwa ale niestety,aż naddto realna. 8 letnia dziewczynka porwana przez pedofila,który nie pozwala jej dojrzewać.Musi się wszędzie dopilnować i utrzymywać wagę jakie posiada dziecko. Codziennie jest wykorzystywana,co dla mnie po opisie było tak realistyczne,że płakałam. Najgorsze jest to,że to się zdarza w realu na co dzień . Dzieci...

Tego nie da się opisać.

Lekkość z jaką autorka przedstawiła tą historię uderza niemiłosiernie, dotyka do głębi. Perspektywa porwanej dziewczynki, to jak ona postrzega siebie i sytuację w jakiej się znajduje jest porażająca. Jak w głowie tak małej istotki mogą formować się takie przemyślenia?
Autorka zwraca również uwagę na postrzeganie i traktowanie kobiet porwanych i/lub zgwałconych przez społeczeństwo. Łatwo nam powiedzieć "mogła uciec", "mogła się stawiać/ krzyczeć/ opierać". Nie, nie mogła, w rzeczywistości to nie takie proste jak wygląda w naszych wyobrażeniach.

Najgorszy jest jednak fakt, iż takie sytuacje się zdarzają.

Tego nie da się opisać.

Czytałam jakiś czas temu ale dopiero teraz mogę coś napisać.Książka jest przerażająca,wstrętna,obrzydliwa!!! Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji,tym bardziej,że sama mam córkę...A najgorsze w tym wszystkim jest to,ze takie rzeczy się zdarzają i to bardzo często. 8 pkt.tylko dlatego,że poruszona jest w tej książce temat który coraz częściej spotykamy w realu.

75 / 2016

75 / 2016

Strasznie smutna opowiesc dziewczynki porwanej przez pedofila , :(

Strasznie smutna opowiesc dziewczynki porwanej przez pedofila , :(

1996

to jest bardzo bardzo smutna ksiązka kurcze jest o 8letniej porwanej dziewczyncze przez pedofila który był gwałcony przez swoją matkę, nazywa ja Alis tak jak poprzednia swoja ofiarę którą zabił ,nie pozwala jej wazyć jak 48kg i mieć okres ani jeść a i stara się żeby yła gładka jak dziecko naprawde nie pojęte jak się czyta to bardzo smutne uwieżcie mi i wstrząsające:(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Współczesna
  • Przemoc psychiczna, fizyczna