Convicted

Cykl: Consequences (tom 3)
Wydawnictwo: Romig Works
angielski
bossska

There were still lessons to learn and consequences for the truth! When Claire Nichols met Anthony Rawlings, she didn’t know they had a past, or that he had plans for her future. Over time, the role of teacher changed—games became reality—and domination turned to desire. Despite an insurmountable history, Claire and Tony found their way back to one another. Just when they seemed to have it...

There were still lessons to learn and consequences for the truth!

Just when they seemed to have it all—love, respect, and the promise of a family—the game master exposed the truth. Claire’s world once again spun out of control. Unwilling to allow her child to suffer the consequences of an old vendetta, Claire fled...

At one time, Claire was held captive in an opulent mansion—then her incarceration was a cell inside a state penitentiary. Was her new prison—a tropical island—truly less lonely? Perhaps that was the game master’s plan, all along?

Who will save Claire from her oldest nightmare and her newest reality? Will it be Tony? Can he forgive her for leaving him—again? Harry? Will he utilize previously unknown connections to save the woman who infiltrates his thoughts? Maybe Phil? Will his devotion in keeping Claire and her child safe be rewarded?

As the cards are played—sins of the past, innocent victims, and truths are revealed. With compartmentalization no longer an option, is the reality too much? Could there be an even worse isolation?

With the game master dealing from a stacked deck, can this new high-stakes game possibly be won?

When it’s all over and their cards are on the table—SOME will discover their bets were too high—they have nothing left to lose—ALL will learn the crucial lesson—the most important rule—there are CONSEQUENCES for the TRUTH!

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.goodreads.com

mclena | 2016-08-14
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

"The evil you create will ultimately destroy you, you cannot escape the consequences of your actions."

Ufff... szczerze? Nie wiem jak przemęczyłam tą książkę, ale zajęła mi ona 4 dni mimo, że fabuła była całkiem ciekawa. Jednak częsta zmiana narracji do tego przechodzenie w czasie co kilka rozdziałów i trochę zrujnowany element zaskoczenia, gdyż akcja rozpoczyna się 3 lata po rewelacjach z finału tomu drugiego, by potem wrócić do właściwego miejsca, nie pozwalały mi w pełni cieszyć się książką. Były co prawda po drodze inne rewelacje, ale podczas czytania wciąż towarzyszyła mi frustracja, bo wolałabym być osadzona w trybie "teraźniejszym", który moim zdaniem był dużo bardziej emocjonujący niż powolne prowadzenie historii z wieloma słodkimi momentami, które stanowiły niepotrzebny wypełniacz. Aleatha miała bardzo ciekawy pomysł i trzeba przyznać, że napisała bardzo interesującą książkę, intrygującą, pełną zagadek, pytań bez odpowiedzi, ale mimo to kłóciła się we mnie przez cały czas...

Kasiek | 2016-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Świetna książka! Tak jak cała seria. Nie ma sensu sięgać po nią bez znajomości poprzednich części. Tym bardziej jestem pod wrażeniem tego, że można tak interesująco prowadzić jedną historię, a zasada im dalej tym gorzej w ogóle się w tym przypadku nie sprawdza.
Autorka rewelacyjnie dopracowała każdy szczegół fabuły. O niczym nie zapomniała, a każdy pojawiający się fakt, zdarzenie czy mały incydent ma swoje przełożenie w skutkach. Wszystko ma swoje konsekwencje! Autorka skrupulatnie trzyma się tej zasady.
Akcja rozgrywa się przemiennie – raz obecnie, a raz kilka lat wcześniej. Mimo, iż za tym nie przepadam, w tym przypadku nie tylko mi to nie przeszkadzało, wręcz nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Wydarzenia przeszłe i obecne uzupełniają się wzajemnie, a tym samym odkrywane są powoli kolejne karty tajemniczej fabuły. Już sam początek ogromnie mnie zaskoczył. Im dalej, tym sprawy się bardziej komplikują, a stałe zwroty akcji powodują, że książka nieustannie trzyma w...

ardnaskela | 2017-07-02

Hmmm... chyba mam dość.Trzecia część jest ciekawa ale wiemy już tyle, że nie ma już tego elementu zaskoczenia.Ogólnie polecam serię chociaż mam mieszane uczucia.Mocno przegadana, szczególnie jeśli chodzi o wydarzenia z przeszłości. Tony to damski bokser i nie wierzę aby ktoś taki nagle mógł przestać okładać żonę, nie ważne jaką przemianę przeszedł. To nierealistyczne. Ale to fikcja a nie życie. Dlatego myślę, że nie jest to pozycja dla bardzo młodych dziewczyn. Przesłanie bije bo kocha jest fałszywe a ta seria może dawać inne wrażenie.

rinos | 2016-11-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 30 listopada 2016

Początek "Konsekwencji pragnień" mnie totalnie zaskoczył tzn. rozwalił mnie psychicznie. Nie tego się spodziewałam, nie tego oczekiwałam. Zaczęłam się zastanawiać dokąd to wszystko zmierza? Co też wymyśliła A. Romig? Jakim cudem to wszystko się wydarzyło i czy jakiś element układanki może wrócić na swoje miejsce?

Jedno trzeba przyznać - autorka ma dar do pisania, bo to nie lada sztuka, by przez ponad 500 stron nie zniechęcić czytelnika. A. Romig stworzyła serię, która trzyma w napięciu. Do tego szczypta radości, nadziei i miłości, odrobina złości, nienawiści i niedowierzania, a wszystko doprawione intrygą, szokiem i tragizmem. Powstaje genialna i nieprzewidywalna seria. Czego chcieć więcej?

Kto nie czytał – z całego serca polecam.

Przebudzona | 2017-02-24
Przeczytana: 14 lutego 2017

Mam ochotę rzucać bluzgami! Wybaczcie, ALE nie wiem kto na tym portalu ustawił jakieś "magiczne" przyciski, że wystarczy chwila nieuwagi podczas pisania i przeskakuje się na główną recenzję? Bo tak to wygląda. I co ja już skończyłam pisać opinię i hop sa, pisz od nowa a co ci szkodzi! Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!

Przepraszam, ALE musiałam choć trochę się wyżyć, bo tak ładnie ujęłam swoje myśli i od nowa pisz :(

Oki, oki, więc tak...

Nigdy nie mów nigdy! Zarzekałam się, że nie polubię tego drania, damskiego boksera, gwałciciela (!), a tu co?! Cholera, polubiłam, heh ;) To chyba przez to, że uwierzyłam w jego zmianę, w to że bił się w pierś i przepraszał za swoje grzechy. A było ich nie mało. I trzeba przyznać, że samo jego wychowanie też zrobiło swoje, bo chciał być taki jak dziadek.

Pani Romig już na samym początku zaserwowała nam MĘTLICZEK w głowie, bo jak to się stało, że Claire wylądowała tam gdzie się znajduje? I gdzie do cholerki jest Tony?

Podobało mi się to, że było...

mania_kch | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2016

Od samego początku mamy mętlik w głowie, choć mając na względzie dwie poprzednie części nie powinnam być takim obrotem spraw zaskoczona, to jednak byłam i to bardzo. Niesamowicie autorka potrafi budować napięcie, knuć intrygę i podnosić ciśnienie dramaturgią. Bardzo powoli odkrywa karty, a nawet jeśli już czegoś się dowiadujemy, jakaś cześć układanki zostaje dopasowana to zaraz pojawia się nowy element potrzebujący dopasowania. I tak jest do samego końca tej niezwykłej historii Claire i Tony'ego, historii wielkiej miłości, bolesnej zdrady i okrutnej zemsty.
Książka jak najbardziej zasługuje na uwagę a całość rekompensuje nam irytację na szaloną drobiazgowość autorki w opisywaniu wszystkiego.
Polecam :)

Kasia | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

Bardzo ciekawie spędzony czas z książką jak i całą serią. Co prawda została jeszcze IV część ale to tylko uzupełnienie opowiedziane przez Antona.
Historia niecodzienna ale życie potrafi napisać najbardziej pokręcone scenariusze więc wszystko może się wydarzyć.
Polecam

Marika | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Akcja książki rozpoczyna się w takim momencie, że od samego początku ma się milion pytań. Co się stało z Claire? Gdzie się podział Tony? Jakie wydarzenia doprowadziły do teraźniejszości?... Zabieg, który w poprzednich tomach również miał miejsce – przeplatanie teraźniejszości z przeszłością – jest według mnie bardzo udany, tylko wzmaga ciekawość i niepokój, żeby dowiedzieć się, co dokładnie się stało. Widzimy, jak wygląda teraźniejszość, a w międzyczasie małymi krokami dowiadujemy się, jak do tego wszystkiego doszło.
W historii są takie momenty, że czasami aż po prostu nie da się odłożyć książki. I ta seria całkowicie zawładnęła moimi myślami, nie mogę się oderwać. Świetny styl pisania autorki, choć początkowo trochę mi się dłużyło czytanie, to z każdą kolejną częścią jest coraz lepiej. Wspaniale rozwija fabułę, zwroty akcji są po prostu niesamowite, nie raz siedziałam z otwartą buzią, myśląc „no nie, tego się nie spodziewałam”. A szczególnie kilka ostatnich rozdziałów było bardzo...

Britta | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Nauczona doświadczeniem poprzednich części po zażyciu Relanium rozpoczęłam ostatnią część Trylogi Consequensce #3 Convicted. Niestety po raz kolejny dobitnie zostałam znokautowana już od samego początku, jak przy #1. Tragicznie bardzo melancholijnie rozpoczęła się ta część. Pełna nadzieji na szczęśliwe zakończenie tej przepięknej historii, przyszłosc legła w gruzach...... Tak mi się wydawało do pewnego momentu !!!! Przecudnie wątki miłosne, romantyczne, pełne namiętności poprzeplatane z bezwzględną wydawać by się mogło tragiczną rzeczywistością. Każdy rozdział książki powoli odkrywa tajemnice, jak karty na stole pokerskim. A jest ich tak wiele. Naprawdę nie spodziewałam się intrygi na taką skalę. Najpiękniejsze wrażenia w tej książce jak i w cąłej serii, które pozytywnie chwytały mnie za serce to momenty w których Clarie spotykała się z Anthonym. To idealne połączenie dwojga ludzi. Tak jakby świat nagle się zatrzymywał . Coś jak na filmach ty czytasz szybko a w międzyczasie...

Przeszłości nie można wymazać... ale zawsze warto walczyć o przyszłość!

,,Convicted" to kolejny, trzeci już tom serii Aleathy Romig. Po zaskakującym i niespodziewanym zakończeniu ,,Konsekwencji namiętności", nie mogłam się doczekać co tym razem przyszykowała dla mnie autorka. Spodziewałam się kolejnego emocjonującego końca. Bomba wybuchła jednak już na samym początku. Pozostawiając za sobą same zgliszcza. A może jednak coś więcej?

Pierwsze strony, rozdziały to kompletna dezorientacja i pytanie: ,,Co tu się u diabła podziało?" Claire zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, Tony w więzieniu. W pierwszej chwili pomyślałam że może opuściłam jakąś część lub bardzo ważny dodatek. Później jednak stopniowo zaczęliśmy się cofać z wydarzeniami w tył. Karta po karcie odkrywaliśmy co doprowadziło do tak niespodziewanych teraźniejszych wydarzeń. Zabieg ten doprowadził do tego że bolą mnie ręce od błyskawicznego przekręcania kartek a wzrok nie nadążał za linijkami. Jak najszybciej chcemy bowiem...