Syn Asteriksa

Le fils d'Astérix
Asteriks, Obeliks, Galowie, Rzymianie
komiksy
geokuba

Pewnego spokojnego ranka Asteriks znajduje na progu swej chaty porzucone niemowlę. Nieustraszony Gal wpada w panikę! Najwyraźniej jakiś bocian zakpił sobie z niego, choć są osoby w wiosce, które podejrzewają, że dziecko porzucone przed domem wojownika dowodzi wprost, kto jest jego ojcem... Obeliks dzielnie wspiera przyjaciela, pomaga karmić i zabawiać malca, ale gdy ten wypija z mlekiem...

Obeliks dzielnie wspiera przyjaciela, pomaga karmić i zabawiać malca, ale gdy ten wypija z mlekiem odrobinę magicznego wywaru, staje się niebezpieczny dla ludzi i zwierząt. Dzielni Galowie muszą odnaleźć jego rodziców. W tym celu wyruszają do położonych w pobliżu wioski obozów rzymskich. Żaden z legionistów nie przyznaje się do ojcostwa, ale Asteriks i Obeliks odkrywają, że sam prefekt rozkazał przeprowadzić spis ludności pod pretekstem poszukiwania dziecka...
Syn Asteriksa to jeden z najpopularniejszych albumów w całej serii, wielokrotnie wznawiany w milionowych nakładach.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Natalia | 2019-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Pierwszy komiks po latach, kiedyś się czytało Kaczora Donalda. Do tych dwóch Galów też mam sentyment. Świetna, humorystyczna historyjka. Jedyną jej wadą jest to, że za krótka. Polecam

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: 1996 rok

Tytuł bardzo obiecujący, a historia ciekawa i przezabawna. Pewnego dnia przed domem Asteriksa pojawia się koszyk z niemowlęciem, wg. Obeliksa - jakiś bocian pomylił się w dostawie ;) Na dziecko bohaterowie muszą bardzo uważać, bo nie dość, że ktoś go szuka i najwyraźniej nie ma dobrych zamiarów, to jeszcze napiło się napoju magicznego i szuka "żywych" grzechotek. Gorąco polecam :)

chrispu | 2014-03-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Przeciętny w mojej ocenie komiks, którego motywem przewodnim są perypetie z małym, upierdliwym dzieckiem, które ciągle opija się napoju magicznego. I wszystko staje się przewidywalne. Jest tu kilka zabawnych odniesień do rzeczywistości, trochę inteligentnych żartów słownych i sporo "walenia po pyskach". Czyli rutyna. I aby ją dobrze sprzedać(żeby wogóle sprzedać) trzeba było wymyślić intrygujący tytuł dla tego komiksu.
Komiks do przeczytania, odłożenia na półkę i co parę lat można do niego wracać. Częściej nie warto.

xxgetuglyxx | 2013-01-25
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: styczeń 2013

Komiks. Fajny. Być.

kendo777 | 2012-09-05

Kolejny świetny album Uderzo. Trzeci, który stworzył sam (po śmierci scenarzysty Goscinny`ego) a drugi znakomity.