Piosenki o Julie

Damian Łukowiak Wydawnictwo: Favoryta literatura piękna
Favoryta
2013-08-19
2013-08-19
literatura współczesna literatura polska dla młodzieży nałogi kariera muzyka

"Piosenki o Juli" - to książka objętościowo niewielka, ale zawarta w niej treść po prostu przytłacza emocjami. Autor użył prostego stylu, przez co celniej trafia do każdego czytelnika.

Lektura szokuje swym przekazem, statystykami i brutalną rzeczywistością, jaka panuje wśród celebrytów, ale naprawdę warto ją przeczytać.

Książka opowiada historię piosenkarki rockowej Julie Walker mieszkającej w LA. Jest sympatyczną kobietą z wieloma wadami, zresztą jak każdy z nas. Była sławna, bogata, miała kochanego męża, zespół i spełnione marzenia - w zasadzie miała wszystko. Nic nie trwa wiecznie i w jednej chwili wszystko straciła. Tragiczna śmierć przyjaciółki i rozwód spowodowały, że się załamała i zaczęła się staczać na samo dno. Alkohol, narkotyki i przypadkowy seks. Odwoływane koncerty. Zaczęły pojawiać się w gazetach artykuły o jej wybrykach i pijaństwie. Nie przysporzyło to jej fanów.
Spotykamy ją po kilkunastu latach. Jest doświadczoną przez los kobietą i próbuje wszystko naprawić i zrobić w końcu coś ze swoim życiem. Zaczyna walczyć z nałogami, poddaję się terapii w ośrodku odwykowym i próbuję wrócić na scenę. Chcę być dobrą żoną dla Matta i matką dla syna Timma. W końcu po wielu staraniach wszystko jej się udaję.
Książka ukazuję nam drugą stronę kulis ludzi sławnych. Wielu z nich tak jak Julie zmaga się z nałogami. Nam ich życie wydaję się cudowne...ale ma ciemniejszą stronę, której my nie dostrzegamy. W ich sytuacji ciężko o prawdziwego przyjaciela, gdyż otaczających ich ludzi interesują przychody jakie mogą z nich uzyskać.
Temat nie jest najprostszy, ale bardzo interesujący. Zwykły czytelnik może na chwilę wczuć się w rolę w celebryty. Zobaczyć jak to jest być gwiazda rocka. Poznać dobre i złe strony bycia sławnym. Mi pozycja przypadła do gustu. Przeczytałam w jeden dzień. A więc polecam.

Za udostępnienie egzemplarza i za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję panu Damianowi Łukowiakowi.

Aż wstyd się przyznać, ale o książkach Damiana Łukowiaka usłyszałam po raz pierwszy, gdy sam autor zaproponował mi recenzję jego książki!
Biję pokłony w stronę autora, ponieważ książką jak najbardziej trafił w mój gust :)

Opowiada historię Julie Walker, piosenkarki rockowej, która na co dzień mieszka w Los Angeles z drugim mężem i synem. Los Angeles - Miasto Aniołów kryje w sobie tyle tajemnic i niesamowitych ludzkich historii, tragedii, które Damian Łukowiak opisuje w swojej książce.
Życie Julie, to pożywka dla dziennikarzy.
Nie odstępują jej na krok, a nazwisko Walker notorycznie pojawia się na pierwszych stronach gazet.
Nie ma to jednak nic wspólnego z pięknym głosem Julie i jej karierą.
Artykuły o niej naszpikowane są informacjami o tym, że ćpa, jest alkoholiczką i lekomanką.
Mąż Julie - Matt powoli nie wytrzymuje tej presji.
Namawia żonę - narkomankę, lekomankę, alkoholiczkę na wyjazd do ekskluzywnej kliniki odwykowej, w której poznaje Lauren, Kirsten i Mitcha - jak potoczą się ich losy?
Tragicznie? Pozytywnie?
Życie O'Neilów komplikuje się, gdy na ich drodze staje Claire - była narzeczona Matthew.

"Piosenki o Julie" to niesamowita historia piosenkarki z problemami. W jej życiu jest góra pieniędzy, setki przyjaciół i samotność. Samotność, która przebija z wielu wypowiedzi Walker i którą ta lokuje w swoich piosenkach po wyjściu z ośrodka.
Autor przedstawia postać bardzo autentycznie.
W główny wątek wplata historie z życia innych osób.
W ten sposób poznajemy Ethana i Nico. Mirie. Patricka.
Wszyscy Ci ludzie to bliscy znajomi Julie, którzy mają wpływ na całą historię.
Dzięki autorowi mamy możliwość wglądu w życie celebrytki, poznanie go "od podszewki".
Możemy zobaczyć też jak wygląda życie za murami - gdzie nie ma paparazzich, a rodziny wyglądają jak każda inna w naszym otoczeniu.

Osobiście uważam, że książka mogłaby być bardziej obszerna.
Autor mógł się bardziej zagłębić w historie poszczególnych osób, opisy stanów psychicznych Julie i jej nałogu oraz odwyku.
Język książki dostosowany jej do środowiska w jakim obracają się bohaterowie, jest jednak bardzo zrozumiały i łatwy w odbiorze.
Historia w wielu momentach pobudza do zastanowienia się nad własnym życiem i wyborami jakie podejmujemy.

www.pasjonatkaksiazek.blogspot.com

• Od Wydawnictw/Autorów