Wielka Księga baśni rosyjskich

8 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
baśnie, Lech Abłażej
geokuba

Ilustracje: Lech Abłażej.

Zapraszamy dzieci do świata najpiekniejszych baśni rosyjskich. Na kartach tej wyjątkowej książki znajdziecie niesamowite przygody i pouczające historie:
- zaczarowanego Konika Garbuska,
- odważnego Iwanuszki, który piękną carównę i cały lud od straszliwego potwora uwolnił,
- rezolutnej Daszeńki, która niedźwiedzia przechytrzyła,
oraz wielu innych bohaterów

źródło opisu: Wydawnictwo Publicat, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kiti | 2013-12-28

Baśnie rosyjskie to opowieści, z którymi chciałam zapoznać się od dawna. Dlatego też, gdy zobaczyłam ,,Wielką księgę baśni rosyjskich” Marcina Przewoźniaka nie wahałam się ani chwili, by się z nimi zapoznać.

Całość składa się z 27 baśni, które zachwycą niejednego z nas. Znajdują się wśród nich także dobrze nam znane, jak na przykład ,,O Rybaku i Złotej Rybce”. Przesłanie tej opowieści jest takie samo, jak polskie, a fabuła nieznacznie różni się od naszej rodzimej.

Interesująca była na przykład ,,Bieda”, gdzie bohaterami stały się dwie rodziny – rodzina bogacza i rodzina ubogiego. Ten pierwszy nigdy nie chciał podzielić się ze swoim znajomym, odmawiał mu pomocy w potrzebie. Naśmiewał się z niego, że u niego mieszka Bieda, która wszystko mu odbierała. Biedny z kolei dłużej nie mógł już tego znieść i postanowił ze sobą skończyć…

,,Mróz Mrozowicz” z kolei przypomniał mi bajkę o Morozce, która nieznacznie różniła się od tej przytoczonej przez autora. Pewien ojciec miał tylko córkę,...

Bardzo ciekawe,wzruszające baśnie.Polecam!