Dar uczenia się

Okładka książki Dar uczenia się Eldon M. Braun, Ronald Davis
Okładka książki Dar uczenia się
Eldon M. BraunRonald Davis Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Gift of Learning
Zysk i S-ka
2006-01-01
2006-01-01
Monika Hartman
pedagogika ADD ADHD uczenie się

Okładka książki Dar dysleksji Ronald Davis, Eldon M. Braun
Dar dysleksji Ronald Davis, Eldon...
Okładka książki Dar dysleksji. Dlaczego niektórzy zdolni ludzie nie umieją czytać i jak mogą się nauczyć Ronald Davis, Eldon M. Braun
Dar dysleksji.... Ronald Davis, Eldon...

2041

Książka „Dar uczenia się” Eldon'a M. Braun'a i Ronald'a Davis'a odpowiada na wiele pytań dotyczących przyczyn powstawania zaburzeń procesów uczenia się i zaburzeń koncentracji oraz sposobu ich terapii.
Davis uważa, że dyslektycy obdarzeni są niezwykłymi zdolnościami. Specyficzne zdolności umysłu dyslektyków sprawiają, że są to najczęściej osoby bardzo kreatywne, są świetnymi strategami oraz potrafią znajdować proste rozwiązania trudnych problemów.
Mają doskonale rozwiniętą wyobraźnię, w tym wyobraźnię przestrzenną.
W świecie powstałym jedynie w umyśle dyslektyka i przez niego tworzonym nie istnieje pojęcie konsekwencji, czasu, zmiany następującej w wyniku konkretnych działań.
Punktem wyjściowym metody Davisa jest stwierdzenie, że wszystkie języki zbudowane są z symboli, a każdy symbol ma trzy elementy składowe: dźwięk, jaki określa symbol, gdy się go słyszy; wygląd symbolu, kiedy na niego patrzymy; znaczenie symbolu.
Modelowanie z plasteliny pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu, czyli takiego jak powstaje w myślach dyslektyka. Modelowanie jest doskonałą, unikalną w swej prostocie, metodą przyswajania niezrozumiałych pojęć i symboli przez dyslektyków.

• #WyzwanieLC2022
  • Nieprzeczytane
  • Edu-trendy
  • Dzikie stwory - sztuka wychowania
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach
  • Naukowe - chcę przeczytać
  • Sprzedane

Dodaj cytat z książki Dar uczenia się