Dar uczenia się

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Gift of Learning
pedagogika, ADD, ADHD, uczenie się
Figunia33

Dar uczenia się jest kontynuacją i poszerzeniem przełomowego Daru dysleksji tych samych autorów. Obok już znanych metod prezentuje nowe, mające zastosowanie w korekcji wielu zaburzeń uczenia się. Oprócz dysleksji odnosi się ona do: *ADD (zespół deficytu uwagi), *ADHD (ADD z towarzyszącą hiperaktywnością), *kłopotów z matematyką (akalkulia i dyskalkulia) *kłopotów z pisaniem odręcznym (agrafia...

*ADD (zespół deficytu uwagi),
*ADHD (ADD z towarzyszącą hiperaktywnością),
*kłopotów z matematyką (akalkulia i dyskalkulia)
*kłopotów z pisaniem odręcznym (agrafia i dysgrafia).

Swoje sprawdzone techniki autorzy prezentują w sposób na tyle przystępny, że każdy nauczyciel, rodzic, terapeuta czy sama osoba mająca trudności w uczeniu się może je z powodzeniem zastosować i dzięki temu przyjąć swój dar i uczyć się z radością.

Książka ta prezentuje niezwykły punkt widzenia na kwestię zaburzeń uczenia się. Korzystając z własnych doświadczeń życiowych, Davis dzieli się wiedzą, którą każdy powinien posiadać.

"Library Journal"

Praca Davisa to wyraz zrozumienia i zachęty dla wszystkich tych, którzy czują się zagubieni w świecie pełnym niejasności i frustracji.

"Eclectic Book Reviews"

Ronald D. Davis dorastał, cierpiąc na zaburzenia uczenia się. Chociaż nie był w stanie poradzić sobie w systemie szkolnym, dzięki kursom technicznym odniósł sukces w wielu przedsięwzięciach. Był praktycznie analfabetą do trzydziestegoósmego roku życia, kiedy odkrył sposób pozwalający na umysłowe orientowanie własnej percepcji, dzięki któremu nauczył się czytać, pisać oraz literować. Poświęcając się pomocy ludziom z darem dysleksji, w roku 1981 założył Reading Research Council, a w 1995 Davis Dyslexia Association International. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na zindywidualizowane programy Davis i jego organizacja przeprowadzają corocznie ponad dwieście warsztatów dla profesjonalistów w dziedzinie uczenia na całym świecie.
Eldon M. Braun jest byłym agent reklamowym i dyrektorem twórczy, współautorem Daru dysleksji.

źródło opisu: http://sklep.zysk.com.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie