stereotypy, narody, ksenofobia
Figunia33

Książka "Narody i stereotypy" nie jest wiernym zapisem sesji będącej częścią krakowskiego sympozjum, choć w większości obejmuje wygłoszone podczas tej sesji referaty, a także odtwarza w swojej kompozycji zaprojektowaną przez organizatorów "dramaturgię" tamtego spotkania. Nie zawiera jednak wszystkich wystąpień ówczesnych referentów, znaleźć w niej można natomiast autorów i teksty, których próżno szukać w programie sympozjum. (ze wstępu - Teresa Walas)

źródło opisu: Międzynarodowe Centrum Kultury, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie