Uzdrawiająca moc Ducha świętego

Wydawnictwo: Esprit
religia

Ojciec Józef Witko, franciszkanin, kaznodzieja i uczestnik ruchu charyzmatycznego, już od ponad dziesięciu lat odprawia Msze św. w intencji chorych z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe...

Breaking_Bad | 2017-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2017

Nigdy nie uczestniczyłem w nabożeństwach z modlitwą o uzdrowienie. Gdyby nie to, że książkę otrzymałem w prezencie, być może również nigdy bym na nią nie natrafił i nie przeczytał. Tymczasem uważam, że dla umocnienia własnej wiary warto zapoznać się z opisami takich nabożeństw i działania Ducha św. Książka zawiera przykłady modlitw, kilka kazań wygłoszonych przez o. Józefa Witko w czasie Mszy św. o uzdrowienie, ale zasadniczą jej część zajmują świadectwa osób uzdrowionych przez Jezusa za pośrednictwem tych nabożeństw. Uzdrowień zarówno fizycznych, jak i duchowych. Zaryzykuję stwierdzenie, że pierwszy krok do uleczenia może rozpocząć się już od przeczytania tej lektury.

Ewela | 2012-07-24

Bóg może uczynić cuda w naszym życiu, musimy tylko chcieć!
Polecam każdemu.

rockmanka003 | 2018-02-06
Przeczytana: maj 2017

Nie lubię pisać długich opinii o książkach na lubimyczytac.pl. Sama, gdy chcę zasięgnąć opinii o książce wolę krótsze komentarze polecające lub nie - daną książkę. Trudniej mi przychodzi trzymanie się tej zasady przy książkach o tematyce religijnej, dlatego tym razem będzie dłużej.

Na początek w skrócie: myślę, że warto przeczytać tę książkę. Część z kazaniami - ciekawa, część z modlitwami - przydatna, część ze świadectwami uzdrowień - czasami dająca nadzieję, a niekiedy wydaje się być naiwna (ale pamiętać należy, że dla każdego jego choroba/uzależnienie/inna forma zniewolenia jest życiową tragedią lub porażką i lepiej nie ryzykować porównywania ich między sobą).

Dostałam tę książkę od kolegi, który jest księdzem. Leżałam wówczas w szpitalu. Choruję na bardzo rzadką chorobę naczyniową i wówczas mój stan był - delikatnie mówiąc - kiepski.
Uczestniczyłam kilka lat wcześniej we Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie, jednak ze względu na to, że byłam członkiem zespołu dbającego o oprawę...

Monika | 2015-12-20

Przeczytałam w 2014 roku. Otwiera serce na działanie Ducha św.

Krystko | 2018-12-12
Przeczytana: grudzień 2018

Książka dla tych którzy są "nieszczególnie" albo "raczej" wierzący. W każdym razie wypowiedzi takich (między innymi) osób przytaczane są w książce. Świadkowie i obdarowani mówią o zdarzeniach, których niejednokrotnie akademiccy lekarze nie byli w stanie wyjaśnić. Właśnie to cudowne uzdrowienia są osią tej książki. Z technicznego punktu widzenia stanowi ona kompilację homilii i modlitw ojca Witko, franciszkanina oraz relacji osób uzdrowionych. Ojciec Witko zebrał to wszystko i przekazuje czytelnikowi, aby lektura służyła wierze w Jezusa i zachęcała wszystkich potrzebujących aby do Jezusa blisko, osobiście i z zaangażowaniem zwrócili się o nadprzyrodzoną pomoc.
Gwoli ścisłości: nie ma tu patosu, moralizowania i straszenia czymkolwiek. I dobrze. Odważę się powiedzieć, że mamy tu proces uzdrowienie, a może zdrowienie, opisane na płaszczyźnie duchowej. Nie na płaszczyźnie medycznej (wiele dolegliwości nie zostało nazwanych ani zdiagnozowanych) ani psychologicznej. Niech czytelnik o tym...

Paulina | 2018-03-04
Werona | 2018-03-02