Album tatrzańskie

Seria: Seria Tatrzańska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poezja
Katarzyna

Xenie i elegie - Zakopane Pejzaże sentymentalne - Dojazd do Zakopanego - Niebo - Muzyka gór - Nocleg w górach Kasydy - Skąd widzieliśmy Tatry Ciemne ścieżki - Wiersze 1 - 25 I Album tatrzańskie przypisane Romanowi Kołonieckiemu - Wiersze 26 - 35 II Album tatrzańskie (żałobne) przypisane pamięci Karola Stryjeńskiego, Karola Szymanowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Stanisława...

Xenie i elegie

Kasydy
- Skąd widzieliśmy Tatry

Ciemne ścieżki
- Wiersze 1 - 25 I Album tatrzańskie przypisane Romanowi Kołonieckiemu
- Wiersze 26 - 35 II Album tatrzańskie (żałobne) przypisane pamięci Karola Stryjeńskiego, Karola Szymanowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Stanisława Mierczyńskdego, Adolfa Chybińskiego, Jana Mieczysławskiego, Romana Kramsztyka, Zbigniewa Uniłowskiego, Bolesława Micińskiego, Jerzego Lieberta, Aleksandra Landaua, Aleksandra Szymielewicza, Witolda Czartoryskiego, Kornela Makuszyńskiego, Bartusia Obrochty i Eli Roj-Rytardowej

Zakopane i ja

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1976

źródło okładki: www.bialykruk.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!