Zoe's Tale

Wydawnictwo: Tor Books
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
mieslaw

źródło okładki: http://d202m5krfqbpi5.cloudfront.net/books/1301108028l/2102600.jpg

Jonasz | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Czwarta czesc cyklu jest zupelnie niepotrzebna. Zoe, adoptowana corka Johna i Jane opowiada ta sama historie, ktora zostala ukazana w “Last Colony”. Co wiecej, Zoe widzi ta historie identycznie. Jaki to ma sens? Niektore historie, widziane oczami Zoe, opowiedziane sa z wiekszymi detalami, podczas gdy w “The Last Colony” zostaly zaledwie wspomniane. Pytanie, czy potrzebna byla do tego, by je przedstawic, kolejna ksiazka. Wystarczalo nieco zmodyfikowac narracje, i przedluzyc o kilkadziesiat stron, tak przeciez krotki poprzedni tom.

Cykl wyraznie traci na atrakcyjnosci z tomu na tom. Po bardzo dobrej “Wojnie starego czlowieka”, “Zoe’s Tale”, jest slaba i wtorna. Tutaj ogolna uwaga dotyczaca calego cyklu. Nie identyfikuje sie sie z wizja przyszlosci ukazana w Star Trek. Odrzuca mnie w niej przeslodzony i zupelnie nierealistyczny idealizm. Jest on mi jednak duzo blizszy niz wizja przyszlosci pokazana w Wojnie Starych Ludzi, gdzie “ludobojstwo”, wiecej niszczenie calych cywilizacji,...

mieslaw | 2013-07-19
Przeczytana: 29 czerwca 2013