Historia etyki

Wydawnictwo: Petrus
filozofia i etyka
Frydzia

Pierwsza historia etyki, napisana przez polskiego etyka Tadeusza Ślipko SJ, myśliciela o uznanym autorytecie i międzynarodowym statusie naukowym. Wszystkie dotychczasowe, istniejące na rynku książki z historii etyki, to przekłady, które często nie uwzględniają dziejów etyki polskiej i udziału wybitnych Polaków w rozwoju tej dziedziny wiedzy, a byli to uczeni, którzy walnie przyczynili się do rozwoju myśli etycznej, zwłaszcza w XX wieku. Można zatem zaryzykować twierdzenie, iż niniejsza książka jest najpełniejszym tego typu opracowaniem dostępnym w polskich księgarniach.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopetrus.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwopetrus.pl

Maksym Adamczak | 2013-12-22

Podręcznik do etyki dobry dla wszystkich humanistów. Jest pisany z perspektywy obiektywnej, przez co autor pozwala sobie na liczne wartościujące opinie. Polecam na początek przygody z tą najważniejszą dziedziną filozofii.

Wojtaszko | 2014-11-15
Przeczytana: 2012 rok