Skąd się biorą rodzice? nie-bajka o adopcji

Wydawnictwo: Święty Paweł
Natasza

Ta bajka to tak naprawdę nie bajka, ale historia z życia wzięta.
Najważniejsze są w niej emocje małego Groszka. Co czuje chłopiec bez imienia? Na co czeka? Kogo potrzebuje? Czy odnajdzie swoje szczęście?

Natasza | 2013-08-31
Przeczytana: sierpień 2013

Krótka opowieść o parze, która żyjąc i bawiąc się uświadamia sobie w pewnym momencie, że czegoś im brakuje do pełni szczęścia. Tęsknili za owocem ich miłości jakim jest DZIECKO. Adoptują małego Jasia zabierając go ze szpitala do swego domu. Tam uczą się życia w trójkę poznając się wzajemnie....
Opowiadanie zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.....

Ziraelka | 2013-09-20
Przeczytana: 19 września 2013

Świetna książeczka do poczytania z dzieckiem, zwłaszcza tym adoptowanym. W prosty i sympatyczny sposób pokazuje adopcję z perspektywy malucha i wyjaśnia jej mechanizmy.
Doskonały sposób na oswajanie dziecka ze zjawiskiem adopcji i budowanie świadomości bycia dzieckiem adoptowanym.
Polecam!

soliloquium | 2017-02-26
Przeczytana: 22 lutego 2017

Autorka dotyka kwestii krzywdzących dziecko biologicznych rodziców w subtelny sposób (mimo że to zdecydowana większość przypadków, to lepiej nie czytajmy takiej bajki dziecku, którego rodzice musieli się zrzec z niewiadomych dla nas powodów). W bajce znajdziemy również fragmenty opisujące pobyt w placówce oraz pierwsze trudności w nowym domu. Niestety walory literackie pozostawiają wiele do życzenia. Po próbkę zapraszam na bloga.

Zajrzyj do Notatnika Terapeuty: www.karolinaplichta.pl

Ewa | 2013-08-24