Ciasta, ciastka, ciasteczka

Wznowienie książki cieszącej się niesłabnącym powodzeniem od 30 lat. Przepisy doskonałego mistrza cukierniczego dostosowane są do potrzeb i możliwości przeciętnej rodziny. Może z nich korzystać zarówno doświadczona, jak i początkująca gospodyni.

danusia | 2011-07-14
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne, Kupiłam

Lubię kupować książki kucharskie. Lubię otwierać i patrzeć na kolorowe piękne zdjęcia potraw, które są ładnie opisane. Ta książka jest inna. Jest czarno-biała a jedyne kolorowe zdjęcia można znaleźć na ostatnich stronach. Mimo tego ma swój urok. Kupiłam ja przypadkiem na książkowym kiermaszu i nie żałuje. Początkowe strony opisują zasady pieczenia ciast, podstawowe wiadomości o wyrabianiu ciasta, o sprzęcie i naczyniach, w których je przygotowujemy i oczywiście o składnikach. Druga część ta obszerniejsza to przepisy. Na różnego rodzaju placki, szarlotki, serniki, babki, torty. Ważne jest to, że przepisy są mało skomplikowane, wiec nawet poczatkujący doskonale sobie z nimi poradzi. Polecam do kulinarnej biblioteki.

Nezumiko | 2015-04-01

Z samych przepisów jeszcze nie korzystałam, lecz baaardzo, ale to bardzo dużo dał mi wstęp na temat "traktowania" rodzajów ciasta. Właśnie takiej, wydawałoby się podstawowej, wiedzy brakowało mi w codziennym pieczeniu.

Dynka | 2013-12-31
Na półkach: Przeczytane, KULINARNE
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Najlepsza książka do wypieku domowych ciast. Korzystam z niej od lat. Posiadam jednak inne wydanie XII w niebieskiej obwolucie z roku 1987 drukowane jeszcze w NRD.

książek: 2009
gorofil | 2016-07-04