Gołębie

Wydawnictwo: Delta W-Z
flora i fauna

Książka ta jest adresowana przede wszystkim do osób początkujących, dla których ma być pierwszym kontaktem z hodowlą gołębi. Również te działy, które mogłyby stać się przedmiotem fachowej i naukowej dyskusji zostały w książce spopularyzowane i sprowadzone do jak najprostszej postaci.

Bandziorno | 2014-12-04
Przeczytana: 22 listopada 2014

Widać w książce wysiłek autorów. Nie jest łatwo opisać tak wiele gatunków podkreślając jednocześnie ich pochodzenie i oczekiwane cechy budowy ciała. Problematyczny w książce był brak dokładnych rysunków. Rysunki stworzone na podstawie zdjęć wraz z opisem WAD budowy w porównaniu ze wzorcem były dużo mniej czytelne, niż gdyby przedstawiony został sam wzorzec. Przez to książka traciła przejrzystość i swoją założoną funkcję, jaką było zaprezentowanie podstawowych gatunków.
Moim zdaniem książka zbyt mało mówi o hodowli, zawodach, wystawach, a także usposobieniu gołębi, interakcji z człowiekiem, zbyt mocno skupia się natomiast na gatunkach i szczegółach.

stoplamek | 2014-07-17
Darek DTSG | 2013-12-24