Zgłosuj na książki roku 2017

Oracle Database 11g. Kompendium administratora

Wydawnictwo: Helion

Poznaj najbardziej efektywne funkcje najnowszej wersji bazy danych Oracle * Jak używać nowych funkcji i narzędzi Oracle 11g? * Jak uruchamiać efektywne zapytania SQL? * Jak tworzyć instrukcje PL/SQL?Baza danych Oracle 11g znacząco różni się od wcześniejszych wersji Oracle. Dzięki nowym funkcjom programiści i administratorzy baz danych zyskali dużo większą kontrolę nad przechowywaniem, przetwarzaniem oraz odczytywaniem danych. Jeśli chcesz zdobyć najnowszą specjalistyczną wiedzę z tego zakresu, skorzystaj z przewodnika Kevina Loneya, światowej sławy eksperta w dziedzinie projektowania, tworzenia i dostrajania baz danych Oracle oraz administrowania tymi bazami.Książka "Oracle Database 11g. Kompendium administratora" stanowi kompletny, napisany klarownym językiem i bogaty w niebanalne przykłady przewodnik po najnowszej wersji Oracle. Korzystając z tego podręcznika, nauczysz się wdrażać aktualne zabezpieczenia, dostrajać wydajność bazy danych, tworzyć instalacje przetwarzania siatkowego oraz stosować narzędzie flashback. Dowiesz się, jak wykorzystywać techniki stosowane w relacyjnych systemach baz danych i aplikacjach. Poznasz także zaawansowane opcje Oracle, takie jak technologia Data Pump, replikacja czy indeksowanie.Nieocenioną zaletą książki jest dodatek zawierający polecenia Oracle, słowa kluczowe i funkcje. * Wybór architektury Oracle 11g * Planowanie aplikacji systemu Oracle * Tworzenie tabel, sekwencji, indeksów i kont użytkowników * Optymalizacja bezpieczeństwa * Importowanie i eksportowanie danych * Unikanie błędów ludzkich dzięki technologii flashback * Optymalizacja dostępności i skalowalności — Oracle Real Application Clusters * Wielkie obiekty LOB i zaawansowane funkcje obiektowe * Zarządzanie zmianami oraz buforowanie wyników * Tworzenie aplikacji baz danych z użyciem Java JDBC i XMLSkorzystaj z wiedzy ekspertów — twórz efektywne relacyjne bazy danych!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion