Programowanie w Linuksie. Ćwiczenia

Wydawnictwo: Helion

Programowanie w Linuksie? To naprawdę proste!Poznaj języki programowania stosowane w systemie LinuxZnajdź, zainstaluj i skonfiguruj niezbędne narzędzia programistyczneNaucz się tworzyć, kompilować i testować doskonałe aplikacje użytkoweSystemy należące do rodziny Linux zdobyły ogromną popularność jako stabilne, wydajne, bezpieczne i darmowe środowiska operacyjne zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i wielkich korporacji. Dziś środowiska te można spotkać już niemal wszędzie, a różne dystrybucje walczą o palmę pierwszeństwa i bez kompleksów konkurują z zamkniętymi komercyjnymi systemami, takimi jak MS Windows czy Mac OS X. Wzrostowi popularności Linuksa wśród "zwykłych" użytkowników towarzyszy oczywiście wzrost zapotrzebowania na oprogramowanie użytkowe, ponieważ nikt nie będzie chciał korzystać z systemu operacyjnego, jeśli nie będzie w stanie znaleźć odpowiednich dla siebie narzędzi pracy.Wielu programistów niechętnie odnosi się do tworzenia aplikacji działających pod Linuksem, ponieważ wydaje im się, że brak w nim odpowiednich narzędzi, system stawia im wyższe wymagania, a sam kod pisze się trudniej. Tymczasem Linux obsługuje się podobnie jak inne systemy, a możliwości, jakie proponuje, są naprawdę spore. "Programowanie w Linuksie. Ćwiczenia" to książka, która w praktyczny sposób prezentuje najbardziej popularne języki programowania w tym systemie oraz ich zastosowania. Pomaga też wyposażyć warsztat programisty w bezpłatne narzędzia i właściwie je skonfigurować. Informuje, jak rozpocząć tworzenie aplikacji i rozwinąć swoje umiejętności.Przegląd najpopularniejszych języków programowania w LinuksieWybór, instalacja oraz konfiguracja narzędzi i środowisk programistycznychKonfiguracja i korzystanie z edytorów kodu oraz kompilatorówWykrywanie i poprawianie błędów w programachAutomatyzacja pracy programisty dzięki użyciu skryptówTworzenie aplikacji graficznych, systemowych i sieciowychProgramowanie wielowątkoweGenerowanie i przetwarzanie plików w różnych formatachOdkryj moc drzemiącą w Linuksie! Naucz się w nim programować!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion