Zgłosuj na książki roku 2017

Paryż. Stolica artystów, kuchni i mody. Wydanie 1

Wydawnictwo: Helion

Przewodniki rekreacyjne opisują najciekawsze regiony i miasta - absolutnie nie do pominięcia na trasie podróży. Liczne informacje praktyczne pozwalają zaplanować udany pobyt. Opisom krajoznawczym towarzyszą dokładne mapy i plany oraz starannie wybrane zdjęcia, dające przedsmak prawdziwej podróży.Nie ma domu dla artysty w Europie prócz Paryża.Fryderyk NietzscheW Nikaragui wolność, równość i rządy prawa pozostawały w sferze marzeń. W Paryżu odkryłam wartość tych słów.Bianca Jagger, działaczka na rzecz praw człowiekaJeśli miałeś szczęście mieszkać w Paryżu jako młody człowiek, to dokądkolwiek się udasz przez resztę życia, idzie on za tobą, bo Paryż jest świętem ruchomym.Ernest HemingwayNie ma jednego powodu, dla którego warto przyjechać do Paryża. Nie starczyłoby nawet tysiąca stron na opisanie wszystkich ciekawostek, pomników przeszłości, tajemniczych miejsc i światowej sławy atrakcji tego niesamowitego miasta. Nie ma też pewnie osoby, która twierdziłaby, że do Paryża przyjechać nie warto. Nawet przeciwnicy wielkich miast docenią jego przyciągającą i uzależniającą atmosferę. Wystarczy dać się zagubić w licznych wąskich uliczkach, obserwować tętniące życiem rues z miejsca przy kawiarnianym stoliku, spacerować nad Sekwaną o świcie i o zmierzchu, odpoczywać w parkach miejskich… wystarczy tu przyjechać, by odkryć, że Paryż nie jest przereklamowany. I choć miasto można poznać, czytając wybrane z tysięcy książek na jego temat i oglądając wybrane z milionów dostępnych zdjęć, dotknięcie i poczucie niepowtarzalnej atmosfery Paryża możliwe jest wyłącznie dla tych, którzy skuszą się na przyjazd. Skoro już macie Państwo ten przewodnik w rękach i czytacie perswazyjne "zaproszenie do podróży", to znaczy, że przynajmniej iskierka chęci na odwiedzenie Paryża tli się gdzieś w kąciku głowy. Niech tli się dalej, i niech zaowocuje wspaniałą podróżą do stolicy kultury europejskiej. A wydawnictwo Bezdroża ma nadzieję, że ten przewodnik pozwoli tę iskierkę jeszcze bardziej rozdmuchać. Powodzenia!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion