Projektowanie interfejsów. Sprawdzone wzorce projektowe

Wydawnictwo: Helion

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie!Mimo istnienia ogromnej ilości narzędzi do tworzenia interfejsów użytkownika projektowanie dobrych interfejsów aplikacji wciąż nie jest łatwe. Ta bestsellerowa książka jest jednym z niewielu wiarygodnych źródeł, które pomogą Ci przejść przez istny labirynt wariantów projektowych. "Projektowanie interfejsów" przedstawia najlepsze praktyki i gotowe do wdrożenia pomysły w postaci wzorców UI oraz dostarcza rozwiązań powszechnych problemów w dziedzinie projektowania. Rozwiązania te możesz łatwo dostosować do sytuacji, w jakiej się znajdujesz.W niniejszym zaktualizowanym wydaniu znajdziesz wzorce do wykorzystania zarówno w aplikacjach mobilnych i mediach społecznościowych, jak i w aplikacjach internetowych czy programach komputerowych. Każdy wzorzec zilustrowany jest przykładowymi projektami oraz opatrzony praktycznymi poradami, z których możesz natychmiast skorzystać. Doświadczeni projektanci mogą używać tego przewodnika jako źródła pomysłów, zaś początkujący mogą go potraktować jak mapę w drodze przez świat projektowania interfejsów i interakcji.Twórz porywające i praktyczne interfejsy - pewnie, a nie po omackuPoznaj trudne do interpretacji koncepcje projektowania: afordancje, hierarchię wizualną, odległość nawigacyjną oraz wykorzystanie kolorówZapoznaj się z rekomendacjami poszczególnych wzorców UI, a także z wzorcami zastępczymi i poradami, kiedy pewnych wzorców nie należy używa棹cz i zestawiaj wzorce interfejsu według upodobańDopieść wygląd i działanie interfejsów dzięki wykorzystaniu zasad projektowania graficznego oraz wzorcówUżytkownicy wybierają atrakcyjne i praktyczne interfejsy!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Marek Kędzierski | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Duża książka, mało wiedzy. Napisana w nudny sposób, połowa książki to kolokwialnie mówiąc lanie wody. Spokojnie mogłaby być o połowę szczuplejsza. Poświęcanie działów na oczywistości to norma (chociażby cały rozdział o tym, że co drugi wiersz w tabeli ma się wyróżniać dla czytelności) - dla osób, które korzystają z internetu codziennie, większość rzeczy jest do zauważenia bez tej lektury.
W książce autor również nas odsyła i mówi o rzeczach, które będą wiele stron później (najczęściej są to własne nazwy autora na elementy interfejsu). Przez to czytelnik albo musiałby przeskakiwać po stronach, albo po prostu czytać dalej i domyślać się pewnych rzeczy.
Z wieloma sprawami się nie zgadzam - zdaję sobie sprawę, że to subiektywna opinia - lecz mogę wręcz zarzucić, że autor zaleca złe sposoby na projektowanie interfejsów (jak chociażby zalecanie stosowania linii do oddzielenia treści. Większy margines załatwia sprawę. Co więcej, przeprowadzane testy potwierdzają, że ww. linie...

Filip | 2015-09-30

Kolejna dobra pozycja, która porządkuje wiedzę odnośnie wzorców projektowych. Oczywiście książka nie opisuje jak dobrze zaprojektować aplikacje, ale stanowi bardzo praktyczny elementarz sprawdzonych rozwiązań. Z racji na obszerność polecam książkę używać na etapie szukania rozwiązań, dzięki bardzo czytelnym rozdziałom łatwo dotrzeć do konkretnego rozwiązania.

mickey | 2015-04-16

Dużo ciekawych przykładów. Poleceam