Labirynty Scruma

Wydawnictwo: Jacek Wieczorek Consulting
Gerion

Wg. raportu “State of Agile” z 2016 roku, 68% firm deklaruje, że używa Scruma. Decydując się na jego implementację, spodziewają się większej elastyczności działań, zwiększenia wydajności zespołów oraz bardziej transparentnego przebiegu prac. Niestety, tylko nieliczne firmy osiągają swoje cele. Zdecydowana większość wpada w pułapki, które uniemożliwiają osiągniecie zakładanych rezultatów. Jako...

Niestety, tylko nieliczne firmy osiągają swoje cele. Zdecydowana większość wpada w pułapki, które uniemożliwiają osiągniecie zakładanych rezultatów. Jako konsultant, obserwuję w różnych firmach te same objawy: prace nie przebiegają zgodnie z oczekiwaniami, jakość jest niezadowalająca a zespoły deweloperskie - zdemotywowane.

“Scrum u nas nie działa” - słyszę najczęściej. Gdy przyglądam się w jaki sposób pracują, obserwuję podobne antywzorce, z powodu których efekty są gorsze od oczekiwanych. Scrum Masterzy nie usprawniają organizacji, Właściciele Produktu nie mają kontroli nad produktem, a Zespoły Deweloperskie nie dostarczają regularnie przyrostów produktu.

Dlatego napisałem “Labirynty Scruma”. Na ponad 250 stronach opisuję jak wykorzystać potencjał Scruma i jak uniknąć najczęstszych błędów. Zebrałem esencję mojego doświadczenia oraz wiedzy, którą zdobyłem biorąc od wielu lat udział w zwinnych transformacjach dużych graczy na rynku. Bez względu, w jakiej jesteś aktualnie roli - jeśli pracujesz w Scrumie, znajdziesz w niej masę wiedzy do wykorzystania od zaraz.

źródło opisu: labiryntyscruma.pl

źródło okładki: labiryntyscruma.pl

bellson | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Ku mojemu zaskoczeniu całkiem praktyczna książka, bez teorii, ale za to z rozwiązaniami częstych problemów, które dla mało wdrożonych zespołów wydają się czasem nie do przeskoczenia.

jarek | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Dobra książka dla osób pracujących ze scrumem, borykających się z problemami, których rozwiązania nie zawsze są skomplikowane. Swego rodzaju kompendium pomysłów.

Arkadiusz Król | 2018-09-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam